Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Charitativní projekty

PIM charitativní projekty

Running with those that can´t

Charitativní organizaci running with those that can't o.s. založili (za současné podpory studentů z jiných vysokých škol) studenti 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Zakládající studenti věří, že filantropie a ochota pomoci druhým je základem pro to, stát se lepšími studenty, lidmi a doktory. Chtějí zbořit sociální taboo, které je vytvořeno nad postiženými lidmi v České republice a pomoci jim tak prožít delší, šťastnější a kvalitnější život.

Cíle a poslání running with those that can't o.s.:

  • Vzdělávat populaci v oblasti potřeb postižených lidí
  • Aktivní pomoc postiženým a jejich rodinám

Ve spolupráci s Prague International Marathon, s našimi sponzory a partnery pořádáme sbírku na nákup vozíků pro postižené děti. Tyto děti tlačíme v průběhu závodu na vozících před sebou a zprostředkováváme jim tak pocit běhu. Po závodě jsou tyto vozíky darovány dětem a jejich rodinám. 

www.rwttc.org

www.runczech.com/cs/charita/pim-charitativni-projekty/index.shtml

 

Parent Project

Parent Project (Projekt rodičů) je sdružení rodičů a blízkých, jejichž děti se narodily se svalovou (muskulární) dystrofií Duchenne/Becker (DMD/BMD). Svalové dystrofie jsou genetická onemocnění, která se projevují jako postupné ochabování svalstva. Průběh jednotlivých forem dystrofií je různý. Nejčastější a nejkrutější formou je Duchennova svalová dystrofie (DMD). Tato choroba se vyskytuje v populaci přibližně u 1 chlapce na 3000 narozených. Mírnější forma Beckerova (BMD) se vyskytuje asi u 1 chlapce z 18 000 narozených.

www.parentproject.cz

Armáda spásy

 

Charitativní běh pro Armádu spásy

www.armadaspasy.cz

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY