Fofrem Na Maraton a Projekt Zdraví

• Projekt zdraví je přirozenou odpovědí na vzrůstající míru civilizačních chorob (obezita, srdeční choroby, cukrovka, nedostatek pohybu, sedavý životní styl…).
  • Společná myšlenka lékařů a PIM - PIM chce pořádáním masových sportovních akcí a jejich propagace podporovat zdravý životní styl. Lékaři chtějí s využitím komunikačního kanálu PIM ukázat veřejnosti a médiím, že se lze zásadami zdravého životního stylu řídit a chtějí jít příkladem.
  • FNM (Fofrem Na Maraton) navázal partnerství s PIM, stal se pilotním projektem v jejich Projektu zdraví. Přijali jsme to jako výzvu, zda náš sportovně společenský projekt je schopen oslovit ostatní. Prvním z úkolů FNM je rozběhat nejen Motol, ale i ostatní zdravotníky v rámci nově vznikající Kategorie zdravotnických běhů v rámci PIM běžeckého seriálu.
  • Euforie z pohybu a běhu zvláště, z týmové spolupráce a tím oživení pracovně- společenského života, nám přišla jako nejlepší lék na syndrom vyhoření a skepsi, která začíná českým zdravotnictvím prorůstat. A spokojený lékař, znamená spokojený pacient.

Projekt probíhá ve dvou úrovních:

1. Sportovní - ve spolupráci s FNM - Zdravotnický běh, postupně budou začleněny i další sportovní a zdraví prospěšné projekty. Snahou FNM bude i podpořit charitativní aktivity.
  2. Odborné - vytvoření komise odborníků - kapacity z hlediska sportu, lékařů, institucí, která se schází 2 krát ročně, vyjadřuje se k projektu, jak a co komunikovat, vylepšovat, resumé je směřováno k mediím a veřejnosti.

Cíle:

• Projekt zdraví je zaměřen na propagaci zdravého životního stylu, boj s obezitou a prevenci.
  • Cílem je zvýšit zájem medií o danou problematiku, dát jí větší prostor, zprostředkovat názory odborníků široké veřejnosti a spolu s pozitivním příkladem zvýšit počet aktivních lidí.
  • Snahou bude i naším příkladem motivovat vedení i jiných velkých firem k podpoře zdravého životního stylu u svých zaměstnanců.
  • V rámci Fofrem Na Maraton cílené zaměření na program specielně pro ženy a na charitu.