Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Klinika dětské hematologie a onkologie UK 2. LF a FN Motol

Klinika dětské hematologie a onkologie (KDHO) vznikla v roce 2004 spojením Kliniky dětské onkologie a hematologického oddělení II. dětské kliniky FN Motol. Klinika má 91 lůžek nacházejících se na 6 odděleních. Součástí kliniky je jednotka pro transplantaci kostní dřeně, kde ročně podstoupí tento náročný léčebný zákrok přibližně 50 dětských pacientů z celé České republiky. Významnou součástí kliniky jsou výzkumné laboratoře, zkoumající etiologii a patogenezi dětské leukémie a nejčastějších solidních nádorů dětského věku. V laboratořích se úspěšně školí postgraduální studenti a vědečtí pracovníci řeší řadu grantových projektů i výzkumných záměrů. Klinika široce využívá velké koncentrace specializovaných pediatrických oborů v dětské nemocnici. Velmi úzce spolupracuje s rodičovským občanským sdružením HAIMA CZ, o.s., s charitativní organizací Ronald McDonald House Charities, DONOR, nadačním fondem Kapka naděje a nadací Národ dětem.

Klinika se zaměřuje na diagnózu, léčbu a výzkum nádorových onemocnění dětského věku, na nezhoubná krevní onemocnění jako jsou anémie, krvácivé stavy a vrozené poruchy srážení krve (hemofilie). Dále se zde léčí řada onemocnění vyžadujících transplantaci kostní dřeně, jako jsou vrozené poruchy imunity nebo metabolické vady. S počtem cca 200 nově diagnostikovaných pacientů se zhoubným nádorem za rok se jedná o největší pracoviště svého druhu v České republice. V rámci magisterského studia lékařství na UK 2.LF v Praze se pracovníci KDHO podílejí na výuce onkologie, hematologie a pediatrie. Klinika poskytuje postgraduální výuku v dětské hematologii a onkologii, podílí se na výuce specializačních oborů klinická onkologie, hematologie a transfúzní lékařství.

Klinika má navázánu úzkou mezinárodní spolupráci s řadou zejména evropských center dětské onkologie a hematologie a účastní se mezinárodních multicentrických studií a výzkumných projektů. Její pracovníci jsou aktivními členy výborů mezinárodních společností včetně mezinárodní společnosti pro dětskou onkologii SIOP.

Více na stránkách kliniky http://kdho.fnmotol.cz/.

 

Přednosta

prof. MUDr. Jan Starý, DrSc.
224 436 401
jan.stary@fnmotol.cz

Primář

primář pro hematologii
MUDr. Vladimír Komrska, CSc.
224 436 403
vladimir.komrska@fnmotol.cz

primář pro onkologii
MUDr. Vratislav Šmelhaus
224 436 421 vratislav.smelhaus@fnmotol.cz

Vrchní sestra

Bc. Jitka Wintnerová
224 436 405
jitka.wintnerova@fnmotol.cz

Sekretariát

Iva Růžičková
224 436 401
iva.ruzickova@fnmotol.cz

Věra Koutchera
224 436 402
vera.koutchera@fnmotol.cz

Kontaktní formulář - Napište nám!

* Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zákona č. 101/2000 sb. O ochraně osobních údajů.

Tento kontakt neslouží k objednávání pacientů, využijte telefonní číslo ambulance.
Cestou e-mailového kontaktu není možné řešit urgentní a neodkladnou pomoc, stanovit diagnózu, doporučovat léčebný postup a zajišťovat hospitalizaci.
Odpověď očekávejte během několika dní.

Vymazat formulář

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY