Úvod

Gynekologicko-porodnická klinika poskytuje péči v celém rozsahu oboru gynekologie a porodnictví. Onkogynekologické centrum patří mezi tři největší onkogynekologická centra v České republice a má statut Evropského onkogynekologického centra. Dale se lékaři kliniky věnují zejména problematice poklesu gynekologických orgánů a močové inkontinence. Neméně významná je chirurgická endoskopická péče o ženy s různými problémy gynekologických orgánů. Letitou tradici má ambulance gynekologie dětí a dospívajících. Klinika je uznaným perinatologickým centrem s moderním porodním sálem. Nedílnou součástí poskytovaných zdravotních služeb je komplexní péče o extrémně nezralé novorozence s regionální a celostátní působností. Lékaři kliniky se podílí na výzkumu a vědecké práci (napřiklad experimentální transplantace dělohy).

Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK