Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Endoskopická ambulance

Ambulance se nachází v přízemí, přístup z uzlu D nebo ze vstupní haly.
Tel.: 224 434 263

Vedoucí lékař:

as. MUDr. Helena Součková - helena.souckova@fnmotol.cz

 

Sestra:

Mgr. Anna Raitmajerová

 

Ordinační hodiny:

úterý                
8.45-12.30    
13.00-14.00
středa 8.45-12.30 13.00-14.00
čtvrtek
8.45-12.30
13.00-14.00

 

Objednávání pacientek

Pacientky se objednávají k vyšetření, naplánování operace i pooperační kontrole stejným způsobem a to telefonicky u sestry na výše uvedené lince, po celou pracovní dobu. Pacientky, které jsou pozvány ke kontrole, jsou obvykle objednány na konkrétní den a čas přímo při předchozí návštěvě v ordinaci.

Pacientky, které jsou propuštěny po operaci, dostanou na oddělení poučení k pooperačnímu období a předběžnou propouštěcí zprávu s datem, kdy se mají dostavit  na endoskopickou ambulanci pro definitivní propouštěcí zprávu, včetně výsledku histologie.  Při předání propouštěcí zprávy obdrží i doporučení k eventuální  následné léčbě pro lékaře, který je k operaci odeslal.

Plánování operací

Naplánování operace určuje lékař na základě vyšetření pacientky, objednacího kalendáře a urgentnosti operace s přihlédnutím k přání pacientky a objektivním podmínkám, zejména menstruačnímu cyklu. Pacientky se k objednání musí dostavit osobně - musí být vyšetřeny. Obvyklá objednací doba k plánovanému výkonu se pohybuje mezi 2-4 týdny. O podstatě operace a nutných předoperačních vyšetřeních jsou v přiměřeném časovém předstihu ústně a písemně informovány.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY