Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Oddělení LSPP pro dospělé - pohotovost

Vážení pacienti,

pokud trpíte zdravotními obtížemi s postižením dýchacích cest a uvažujete o vyhledání lékařské péče, prosíme Vás o zvážení vhodného postupu. Jestliže  máte některý  z příznaků onemocnění dýchacích cest (kašel, rýmu, chrapot, kýchání, bolesti v krku, zvýšenou teplotu apod.), setrvejte v domácím prostředí a nejprve se telefonicky domluvte na vhodném řešení se svým praktickým lékařem. Tyto příznaky nemusí být nutně spojeny s probíhající "Covidovou epidemií".
Nechoďte, prosím, přímo na pohotovost (LSPP). Ve Vašem zájmu i zájmu ostatních našich pacientů je důležité omezit rizika vzájemných kontaktů.

Důvod:

  • zbytečnými kontakty zvyšujete riziko vlastní nákazy nejen uvedeným virem, ale i jinými respiračními infekcemi
  • zbytečně vystavujete ostatní pacienty možné nákaze, na LSPP jsou i pacienti s jinými než respiračními obtížemi (interní obtíže, úrazy aj.)
  • je nepravděpodobné, že Vám při mírném průběhu onemocnění bude po vyšetření na pohotovosti doporučeno něco jiného než pouze léčba tlumící příznaky, klidový režim doma a konzultace dalšího postupu s Vaším lékařem
  • v době pohotovostní služby není možné provádět vyšetření, která mohou být odložena na běžnou pracovní dobu (na druhý den). Toto se týká především i testů na COVID-19! (Na  LSPP není možné odběry na tyto testy hromadně provádět a vyhodnocovat.)

Vyšetření lékařem pohotovostní služby je nutné pouze v případě závažných příznaků (více dnů trvající vysoká horečka, výrazné potíže s dýcháním, porucha vědomí, případně jiné závažné příznaky). V takovém případě je vhodné přímo volat záchrannou službu –155, která Vaše ošetření nebo případný převoz do nemocnice zařídí.

Pokud nemáte závažné potíže a nejste si jisti, jak postupovat, nebo nemáte registrujícího praktického lékaře, můžete konzultovat stav v provozní době s LSPP FN Motol na tel. 224 438 590.

Doporučujeme rovněž čerpat informace také z webu Ministerstva zdravotnictví ČR:
https://koronavirus.mzcr.cz/mam-zdravotni-potize-co-mam-delat
nebo na Informační lince ke koronaviru 1221 zřízenou MZ ČR, v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.

Děkujeme za pochopení.

Vedení FN v Motole
Za LSPP pro dospělé MUDr. Aleš Ducháček, vedoucí lékař


 

Lékařská služba první pomoci (LSPP) je zaměřena na diagnostickou a léčebnou péči u akutních poruch zdraví a spolupracuje se všemi odděleními a klinikami FN Motol. V případě potřeby jsou též dostupné komplementární vyšetřovací metody (RTG aj.) a laboratorní vyšetření a možnost konzultace lékařů specialistů.

Primář

MUDr. Lenka Kozlíková

Kontakt na primáře

224 436 701

lenka.kozlikova@fnmotol.cz

Další kontakty

Vrchní sestra - Bc. Lucie Vacková
224 436 705
lucie.vackova@fnmotol.cz

Umístění:

Hala urgentního příjmu, modrá budova - P

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY