Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Specializace

Lékařská služba první pomoci (LSPP) je služba poskytující v nezbytném rozsahu neodkladnou ambulantní péči občanům, v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění, vzniklého mimo pravidelný provoz ambulantních zdravotnických zařízení. Tato služba je zaměřena na diagnostickou a léčebnou péči u akutních poruch zdraví a spolupracuje se všemi odděleními a klinikami FN Motol. V případě potřeby jsou též dostupné komplementární vyšetřovací metody a laboratorní vyšetření.
Na LSPA probíhá rychlé zhodnocení zdravotního stavu pacienta a jeho definitivní ošetření nebo předání do další péče na příslušné pracoviště FNM, kde je mu poskytnuto další ošetření.
V případě výskytu infekčních onemocnění zajišťuje i základní protiepidemická opatření v nezbytném rozsahu.
LSPP není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení.
LSPP je veřejnou službou a jsou zde ošetřováni pacienti, kteří nemají bydliště v našem spádovém území a nejsou schopni se dostavit ke svému lékaři. Dále jsou zde ošetřováni samoplátci za které nehradí poskytnutou péči zdravotní pojišťovny.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY