Neurologická klinika 2. LF UK a FN Motol

Vítejte na stránkách Neurologické kliniky UK 2. LF a FN Motol!

Naše klinika rozvíjí nejlepší tradice české a slovenské neurologické školy. S využitím nejmodernějších neurovědních poznatků a lékařské techniky zajišťuje komplexní diagnostickou, léčebnou a preventivní péči o nemocné s chorobami nervového a myoskeletálního systému ve spolupráci s řadou klinických pracovišť FN Motol a 2. LF UK.

Na klinice pracuje 41 lékařů a PhD studentů, logopedka, 4 psychologové, biochemik, specializované laborantky a team zdravotních sester s magisterským a bakalářským vzděláním.

Návaznost péče o pacienty je zajištěna dobrou spoluprací zéjména s dětskou neurologií, neurochirurgickým, spondylochirurgickým, onkologickým oddělením, kardiocentrem dospělých, klinikou zobrazovacích metod, interní a rehabilitační klinikou naší fakultní nemocnice.

Naše klinika představuje výukovou a klinickou základnu pro studenty 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a je akreditovaným pracovištěm pro postgraduální výcvik neurologů z celé republiky.

Přednosta

doc. MUDr. Petr Marusič, Ph.D.

Primář

MUDr. Aleš Tomek, Ph.D., FESO