Centrum pro léčbu uživatelů drog

Infekční centrum pro drogově závislé je centrum pro léčbu infekcí u uživatelů drog. Léčíme infekční choroby v celém spektru, dále ambulantně vyšetřujeme, či následně  hospitalizujeme febrilní a septické stavy, infekční endokarditidy (záněty chlopní srdečních) – ve spolupráci s Kardiocentrem FNM, spondylodiscitidy či sakroileitidy (záněty obratlů, meziobratlových plotének či skloubení pánevních kostí a páteře) ve spolupráci s Klinikou spondylochirurgie FNM, kožní infekční nemoci, abscesy, zvětšené uzliny, průjmová onemocnění, neuroinfekce, sexuálně přenosné choroby (syfilis, kapavka, chlamydie, mykoplasmata…) ve spolupráci s dermatovenerologickou amb. FNM, exantémové choroby inf. původu atd. U pac. s infekcí je možná i krátkodobá detoxifikace.

Neposkytujeme ambulantní substituční program či samotnou detoxifikaci.

Poskytujeme zdarma očkování proti virové hepatitidě typu A i B aktivním toxikomanům. Léčíme chronické virové záněty jater . Dispenzarizujeme anti HCV pozitivní matky s dětmi. Spolupracujeme s psychiatrickými léčebnami, nízkoprahovými zařízeními a řadou addiktologických i kontaktních center a také s komunitami.