Ambulance pro intersticiální plicní procesy

Ve specializované ambulanci jsou sledováni a dlouhodobě léčeni pacienti s intersticiálními plicními procesy. Tyto choroby představují heterogenní skupinu chronických nenádorových onemocnění, postihujících oblast respiračních bronchiolů, alveolárních duktů, alveolů, plicních kapilár a plicního intersticia. Dosud bylo v literatuře popsáno více než 160 nozologických jednotek. Základní řadu představují idiopatické intersticiální pneumonie, sarkoidóza, postižení plicního intersticia v rámci systémového onemocnění pojiva, pneumokoniózy, polékové postižení plic a exogenní alergická alveolitida.

Naše ambulance nabízí ve spolupráci s ostatními obory FN Motol komplexní diagnostiku a léčbu těchto vzácných onemocnění.

Kontakt:

MUDr. Pavlína Lisá