Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Technické vybavení

Tři lineární urychlovače Truebeam (Varian) umožňující provádět ozařovací techniky s modulovanou intenzitou svazku – IMRT (Intensity Modulated Radiotherapy) a VMAT (Volumetric Modulated Arc Therapy). Pro kontrolu polohy pacientů jsou urychlovače vybaveny přídavnými zobrazovacími systémy - megavoltážním (MV) zobrazovacím systémem a kilovoltážním (kV) zobrazovacím systémem, umožňujícím provádět vyšetření CT s kuželovým svazkem (CBCT – Cone Beam Computed Tomography). Urychlovače jsou vybaveny systémem pro radioterapii řízenou dechovými pohyby pacienta.

Dva urychlovače Truebeam disponují fotonovými svazky 6MV a 18MV, fotonovými svazky bez homogenizačního filtru (FFF – Flattening Filter Free) 6MV a 10 MV a elektronovými svazky o energiích 6 až 20 MeV. Jsou vybaveny mnoholamelovým kolimátorem (MLC – Multileaf Collimator) Millenium 120. Oba urychlovače byly uvedeny do provozu v roce 2019.

Třetí urychlovač Truebeam produkuje fotonové svazky 6MV a je vybaven mnoholamelovým kolimátorem HD MLC – High Definition Multileaf Collimator s menší šířkou lamel. Tento urychlovač byl uveden do provozu v roce 2020.

Rentgenový simulátor Acuity (Varian) - uveden do provozu r. 2006

CT simulátor Brilliance Big Bore (Philips) – uveden do provozu r. 2009

Onkologický informační a verifikační systém Aria (Varian), verze 15.6

Plánovací systém Eclipse (Varian)

Speciální lůžko pro celotělovou radioterapii

Lineární urychlovač Truebeam

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY