Urologická klinika 2. LF UK a FN Motol

Představení kliniky

Charakteristika oboru

Klinika poskytuje léčebně preventivní péči v celém rozsahu dospělé urologie (kromě transplantací). Od prvopočátku je zaměřena především na léčbu onkologických onemocnění, včetně následné onkologické léčby protože má vlastního onkologa.                 Jeden  z urologů má nejenom dvě atestace urologické, ale také onkologickou specializaci.

Provádějí se zde nejnáročnější operace pro nádorová onemocnění jak otevřenou cestou, tak laparoskopicky. Další oblastí zájmu jsou endoskopické výkony na horních i dolních močových cestách. I v této oblasti je urologická klinika schopna zajistit špičkovou péči. Do celého spektra výkonů chybí jenom holmiový laser schopný odstranit jak menší nádory horních močových cest, tak rozdrtit nefrolitiázu až v kališích ledviny.

Urologická klinika jako jedna z mála pracovišť v republice zajišťuje kompletní chirurgickou konverzi pohlaví u transsexuálů, včetně následných plastických operací. Ve spolupráci s IVF centrem naše andrologická ambulance zajišťuje odběr spermií pro asistovanou reprodukci. V ambulantní části je urologická klinika schopna poskytnout komplexní diagnostiku, včetně vysoce specializovaných vyšetření, jakým je například 3-D ultrasonografie nebo kompletní video-urodynamické vyšetření.

Urologická klinika je pregraduálním výukovým pracovištěm pro mediky a zdravotní sestry. Spolupracuje s ČLK na postgraduální výuce lékařů, zajišťuje též pregraduální výuku zahraničních studentů. Urologická klinika je každoročně spolupořadatelem Onkourologického sympozia, které se stalo největším celorepublikovým fórem onkourologů. Na klinice probíhají grantové studie.

Přednosta

Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Sekretariát

urologie@fnmotol.cz

Ambulance:

Lůžková část:

oddělení - 224 43 4833

JIP - 224 43 4830, 4831

Umístění:

Část pro dospělé, modrý pavilon

Lůžkové oddělení:

komunikační uzel C, - 2. patro

tel.: 224 43 4832, 4833

Jednotka intenzivní péče:

komunikační uzel C, 5. patro

tel.: 224 43 4830, 4831

Ambulance:

komunikační uzel A, 1. patro

tel.: 224 43 4848, 4825

Pohotovost:

pracovní dny: 15:00 - 19:00, komunikační uzel A, 1. patro: 224 434 848

pracovní dny: 19:00 -7:00 kontaktujte recepci urgentního příjmu: 224 436 767

So, Ne, svátky: nepřetržitě, kontaktujte recepci urgentního příjmu: 224 436 767

Sekretariát kliniky:

komunikační uzel B, -2. patro

Novinky:

Urologická klinika 2. LF UK a FN Motol má k dispozici nový přístroj pro dokonalejší diagnostiku karcinomu prostaty Toshiba Aplio 500

Urologická klinika 2. LF UK a FN Motol přijme všeobecné sestry na nově otevřené lůžkové oddělení

Nabízíme práci v nově vytvořeném pracovním kolektivu na špičkovém pracovišti zaměřeném na moderní technologie a inovace.
Více podrobností o pracovní pozici naleznete v tomto dokumentu:

Kurz základních laparoskopických technik pro urology

22. a 23. září proběhne v Pavilonu B. Braun Dialog a na Urologické klinice 2. LF UK a FN Motol kurz základních laparoskopických technik pro urology. Kurz organizuje Aesculap Akademie ve spolupráci s Urologickou klinikou 2. LF UK a FN Motol a Českou urologickou společností.

Doporučený profil účastníka: Lékař v postgraduální výchově cca. do 24 měsíců po ukončení studia s urologickou specializací.

Počet účastníků: 8

Online přihlášku naleznete na http://www.aesculap-akademie.czpod nabídkou kurzů

Odborný garant kurzu: Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Lektor kurzu: Prim. MUDr. Marek Schmidt, FEBU MUDr. Vojtěch Novák

Pozvánka:

Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. byl znovu zvolen předsedou České urologické společnosti ČLS JEP

22. 10. 2015 byl prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol, znovu zvolen předsedou České urologické společnosti ČLS JEP na volební období 2015 - 2019. Gratulujeme!