Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Ošetřovatelská péče

Ošetřovatelská péče je významnou složkou komplexní zdravotní péče o klienty urologické kliniky.  Aktivní ošetřovatelskou péči poskytuje kvalifikovaný personál v souladu s moderním pojetím péče o pacienty v Evropské Unii.

Na našem pracovišti ošetřovatelskou péči zabezpečují všeobecné sestry - absolventky střední školy, vyšší odborné, vysoké školy – bakalářského i magisterského stupně, a také absolventky specializačního studia. Dále jsou to zdravotničtí asistenti – absolventi střední zdravotnické školy, ošetřovatelky a sanitáři, a také další specialisté, jako jsou fyzioterapeuti, nutriční terapeuti a sociální pracovnice. Celý tento tým v úzké spolupráci s lékaři zajišťuje diagnostickou, léčebnou a ošetřovatelskou péči na všech pracovištích urologické kliniky.

Zejména na lůžkových stanicích, to je standardní lůžkové oddělení a jednotka intenzívní péče, je to právě ošetřovatelský personál, který je s pacientem 24 hodin denně, ošetřuje, ulevuje od bolesti a je vždy nablízku s pomocí, pochopením i úsměvem. Ve spolupráci s dalšími odborníky našim pacientům můžeme poskytnout i psychologickou či spirituální podporu. Centrem zájmu ošetřovatelského personálu je vždy pacient, jeho potřeby, podpora, udržení a navrácení jeho zdraví a soběstačnosti. Aktivní ošetřovatelskou péčí rozumíme vyhledávání a uspokojování potřeb našich pacientů.   

 Ošetřovatelský personál získává kvalifikaci v průběhu kvalifikačního studia (SŠ, VŠ) a dále si ji pro udržení vysoké úrovně a odbornosti prohlubuje formou celoživotního vzdělávání.

V oblasti vzdělávání urologická klinika spolupracuje se středními i vysokými školami. Na našich pracovištích probíhá odborná praxe studentů zdravotnických škol, specializačního studia i studentů lékařské fakulty. Všeobecné sestry se pravidelně zúčastňují odborných konferencí s aktivními příspěvky, a také publikují v odborných časopisech.

Urologie jako obor se neustále vyvíjí ve všech oblastech zdravotní péče, od ošetřovatelské péče až po nejmodernější operační techniky. Tento trend vyžaduje od ošetřovatelského personálu teoretické znalosti, praktické a komunikační dovednosti, seznamování s novými postupy a materiály. Ošetřovatelská péče klade vysoké nároky na pracovní i morální kvalitu personálu a empatický přístup k pacientům. Na našem pracovišti najde uplatnění ošetřovatelský personál schopný zvládnout náročnou a zodpovědnou práci při poskytování komplexní ošetřovatelské péče.

 

Za úsek ošetřovatelství na urologické klinice zodpovídají:


Mgr. Jana Boháčová, vrchní sestra kliniky  

 

Bc. Petra Janásová, staniční sestra lůžkového oddělení

 

Mgr. Sandra Marianová, staniční sestra JIP

 

Radomíra Stárková, staniční sestra operačních sálů

 

František Kubíček, staniční sestra ambulantní části

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY