Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Lůžkové oddělení

Dětská část

Neurochirurgické lůžkové oddělení pro dětské pacienty se v únoru 2009 přestěhovalo na zcela nově vybavené pracoviště SP C dětského monobloku. Nyní má 12 lůžek na oddělení a 6 lůžek na jednotce intenzivní péče.

Oddělení je svým interiérem a vybavením přizpůsobeno dětským pacientům a nabídne možnost (u dětí do 6ti let, u dětí nad 6 let ve zvláštních případech) rodinnému příslušníkovi přespat a být na pokoji s dítětem i v noci.

Standardní pokoje jsou maximálně tří lůžkové, se sociálním zařízením, také v bezbariérovém provedení. Pokoje JIP jsou dvoulůžkové s možností sledování TV a DVD. 

Pro využití volného času je pro děti na oddělení k dispozici herna, docházejí  také členové Dobrovolnického centra nemocnice, kteří s dětmi vymýšlí programy pro volný čas. Pokud je dítě schopno, tak za školáky dochází pravidelně na oddělení pedagogické pracovnice FN Motol. 

Dospělá část

Neurochirurgické lůžkové oddělení pro dospělé pacienty je umístěno v 1.patře  sektoru C modrého monobloku FN Motol.

Oddělení je rozděleno na standardní lůžkovou stanici, která má k dispozici 11 lůžek a na jednotku intenzivní péče (JIP), kde je 6 lůžek.

Jednotlivé pokoje standardní lůžkové stanice jsou určeny maximálně pro 3 pacienty, a jsou stavebně upraveny tak, že každé dva sousedící pokoje mají v propojovací chodbě 2 umyvadla, WC a sprchový kout. Na každém pokoji je k dispozici barevný televizor.

Na oddělení je vybavený nadstandardní pokoj.

Lůžka JIP jsou pod neustálým dohledem sester a jsou monitorována kamerovým systémem. 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY