Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Centrum následné péče - LDN

Sociální pracovnice v CNP přebírají do sociální péče všechny hospitalizované pacienty. Ve spolupráci s multidisciplinárním týmem vhodnými sociálními opatřeními doplňují léčebně preventivní péči. Zajišťují společenské a ekonomické záležitosti nemocných během hospitalizace v úzké spolupráci s úřady a ostatními institucemi. Edukují rodinné příslušníky a nejbližší okolí nemocného o možnostech aktuální pomoci a získávají je k aktivní spolupráci při řešení sociálních problémů a k jejich sociální integraci. Zejména pomáhají řešit situaci těch pacientů, kteří se nemohou vrátit do svého přirozeného prostředí. Poskytují poradenství a pomoc při umísťování do pobytových zařízení sociálních služeb (domovy pro seniory, domovy pro seniory se zvláštním režimem).

Situace pacientů čekajících na umístění do domova pro seniory je velmi komplikovaná. Čekací doby jsou neúměrně dlouhé, chybí dostatek lůžek následné péče. Na tuto situaci klientů s potřebou dlouhodobé péče se snaží reagovat nová legislativa zajištěním dostupnosti nových forem služeb.

Dlouholeté zkušenosti ukazují, že zajišťování záležitostí klientů je stále komplikovanější a náročnější vyžadující stále více času.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY