Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Klinika dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Motole

S ohledem na epidemiologickou situaci se z rozhodnutí vedení FN Motol s okamžitou platností ruší vešekeré plánované příjmy a operace.

Klinika dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. lékařské fakulty UK zajišťuje diagnostickou a léčebnou ortopedickou a traumatologickou péči nejen ve spádové oblasti, ale konziliární a konzultační činností v rámci celé republiky. Klinika má dvě části - dětskou a dospělou.

Dětské části dominuje terapie vrozených vad pohybového aparátu, operační léčba neurogenního postižení, operační léčba kostních i měkkotkáňových tumorů, kostních a kloubních zánětů dětského věku a dispenzarizace a léčba onemocnění kyčlí dětského věku, terapie skolióz. Kromě standardních operačních technik a postupů léčby jsou uplatňovány též speciální techniky zejména u prolongace dlouhých kostí, artroskopií dětských kloubů a terapie neurogenních vad. Celkem je ročně provedeno cca 1600 - 2000 operací. Klinika zajišťuje péči v traumatologii dětského věku celodenním příjmem zraněných a příslušnou neodkladnou léčbou.

V dospělé části se klinika zabývá terapií vrozených vad včetně kloubních náhrad, konzervativní a operační léčbou artrózy, artroskopickými operacemi všech kloubů, operativa páteře a komplexní terapií vrozených a získaných vad nohy, chirurgií ruky, řešení složitých potraumatických stavů. V posledním roce provedeno více než 2500 operačních výkonů dospělých pacientů.
V obou částech, tj. pro dospělé i dětské pacienty, je během všech všedních dní zajištěna před- či pooperační rehabilitační léčba zkušenými fyzioterapeuty ve spolupráci s Klinikou rehabilitace FN Motol dále protetická péče a na dětské části též běžná školní výuka.

Přednosta

prof. MUDr. Tomáš Trč, CSc., MBA

Kontakt na přednostu

224 43 2800
tomas.trc@lfmotol.cuni.cz

Sekretariát přednosty

224 43 2801
michaela.bezroukova@fnmotol.cz

Vrchní sestra
224 43 8805
helena.hlaskova@fnmotol.cz

 

Další kontakty:

Dětská ambulance - objednání
224 43 3758
( volat po - pá 7:00 - 8:00 hod. a
13:30 - 14:30 hod.)

Dospělá ambulance - objednání
224 43 8828
( volat po - pá 7:00 - 8:00 hod.)

Kancelář dětská část - informace
224 43 2802

Kancelář dospělá část - informace
224 43 8811

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY