Ústav lékařské mikrobiologie 2. LF UK a FN Motol

Pracoviště poskytuje rozsáhlou rutinní bakteriologickou , virologickou, mykologickou a parazitologickou diagnostiku s využitím širokého spektra přímých i nepřímých laboratorních metod. Kromě jiného se zaměřuje na komplexní průkaz Helicobacter pylori, stejně jako diagnostiku Burkholderia cepacia u pacientů s cystickou fibrózou, dále na průkaz a
genotypovou charakterizaci Clostridium difficile, včetně charakterizace cytotoxinů nebo na včasnou detekci závažných nosokomiálních patogenů obecně.

Velký důraz je kladen na odpovídající interpretaci včetně konzultační a konsiliární činnosti. Součástí pracoviště je antibiotické středisko usilující především o prosazování principů racionální antibiotické léčky do praxe.

Primář

MUDr. Otakar Nyč, Ph.D.