Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Magnetická rezonance pro dospělé

Vedoucí lékař

MUDr. Lukáš Mikšík
tel.: 224 438 177
e-mail: lukas.miksik@fnmotol.cz

 

Evidence (objednávání pacientů):

tel.: 224 438 110
fax.: 224 438 127

 

 

Oddělení má dva přístroje o síle 1,5 T. Přístroj Philips Intera je v provozu od roku 1997 a Siemens Avanto od roku 2008. Vyšetříme za 1 rok kolem 8,5 tisíce pacientů. Každý den je na každém přístroji vyšetřeno 13 -15 pacientů. Pacienti jsou plánováni na MR vyšetření i v rámci odpolední pohotovosti a během víkendu.

Na přístroji Intera jsou převážně vyšetřování pacienti s neurologickými indikacemi. Přístroj umožňuje hodnocení T2 relaxometrie a  traktografie.  Na přístroji Avanto jsou prováděna převážně vyšetření srdce, muskuloskoletární a břišních orgánů. Při vyšetření srdce je možné provést hodnocení srdečních funkcí (ejekční frakce apod.) Jsou prováděny MR angiografie (mozkové tepny a žíly, krční tepny, hrudní a břišní aorta i vyšetření tepen končetin). Softwarové vybavení umožňuje vyšetření cév i bez podání kontrastní látky.

Na přístrojích jsou prováděna vyšetření v rámci vědecké spolupráce s klinickými pracovišti nemocnice – sledování pacientů s vestibulárním schwannomem (ve spolupráci s ORL), pacientů s různými typy demence, zvl. Alzheimerovou chorobou (s neurologickou klinikou), pacientů s roztroušenou sklerózou (s neurologickou klinikou), pacientek s karcinomem hrdla dělohy (s gynekologickou klinikou), s nádory ledvin a s nádory rekta. 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY