Oddělení dětské magnetické rezonance Kliniky zobrazovacích metod

Vedoucí  lékař

MUDr. Martin Kynčl
e-mail: martin.kyncl@fnmotol.cz

Evidence (objednávání pacientů)

tel.:  224 43 5031

Oddělení dětské magnetické rezonance  je nově součástí dětské části Kliniky zobrazovacích metod. Oddělení  je vybaveno MR přístrojem Achieva 1.5T firmy Philips využívající nejmodernějších doplňujících technik barevného ladění vyšetřovny (tzv. ambiente lighting). Oddělení je kompletně technicky i personálně vybaveno pro  vyšetřování a diagnostické zobrazování  patologií u nejmenších dětí, včetně vyšetření v celkové anestézii.

Diagnostické spektrum zahrnuje kompletní dětskou onkologickou, neurologickou, vlastní pediatrickou a chirurgickou problematiku v úzké spolupráci s  klinickými a výzkumnými pracovišti fakultní nemocnice v Motole.  Specializovaný tým lékařů a laborantů s vysokou erudicí v pediatrické radiologii provádí komplikovaná vyšetření též u předčasně narozených dětí, oddělení  je součástí centra prenatálního zobrazování, provádí rovněž  vyšetření spektroskopická, traktografická i funkční MR vyšetření u dětí.

Oddělení dětské magnetické rezonance poskytuje diagnostický servis pro komplikovaná vyšetření dětského věku pro Prahu a Středočeský kraj, včetně vyšetření  prováděných v celkové anestézii, působí jako konzultační pracoviště v pediatrické MR radiologii, podílí se na výzkumných projektech pediatrických klinik a výzkumných pracovišť.

Oddělení provádí souhrnně přes 50 úzce specializovaných pediatrických MR vyšetření týdně, z toho nejméně 26  v celkové anestézii.