Aktuality

Prof. Josef Koutecký převzal Cenu Neuron za přínos světové vědě

Cena Neuron za přínos světové vědě je určena významným představitelům české vědy působícím doma i v zahraničí, kteří ve svém oboru dosáhli významných úspěchů a jsou pro ostatní vzorem a inspirací. V oboru medicína ji letos převzal prof. Josef Koutecký.

Ocenit ty, kteří jsou hnací silou významného vědeckého pokroku a kteří inspirovali generace vědců – to je cílem Nadačního fondu Neuron na podporu vědy. Cena Neuron za přínos světové vědě je určena významným představitelům české vědy působícím doma i v zahraničí, kteří ve svém oboru dosáhli významných úspěchů a jsou pro ostatní vzorem a inspirací. V oboru medicína ji letos převzal prof. Josef Koutecký, zakladatel české dětské onkologie a emeritní děkan 2. lékařské fakulty.

„Profesor Josef Koutecký je zakladatelem české dětské onkologie. Ta se začala vyvíjet před půl stoletím a především díky prof. Kouteckému dosahuje v současné době pozoruhodných úspěchů. Je obtížné vypsat jednotlivá období, kterými její vývoj procházel, nicméně na začátku té cesty stálo smutné oddělení s minimální šancí na záchranu dětského života a v současné době se většina dětských onkologických pacientů uzdraví. Prof. Koutecký se tak stal symbolem vývoje medicíny a optimismu nad jejími výsledky.“

celý článek a rozohovor na portálu NF Neuron

zdroj: NF Neuron, 2.LF UK

Datum: 11.12.2015 0:06:00