Média

Problematika dětské hematologie a onkologie byla ještě v devadesátých letech minulého století pro sdělovací prostředky prakticky tabu.

Díky postupně vznikajícím iniciativám na podporu onkologicky nemocných dětí se o dětech se zhoubným onemocněním začíná v naší společnosti konečně otevřeně mluvit.

Je důležité a správné, že se o dětské hematoonkologii v posledních letech čím dál více mluví, píše a vysílá.

Mediální výstupy  - výběr:

Oznamovat dětem smrt? Dá se to naučit, nedá se na to zvyknout, říká Lucie Hrdličková

Den dětské onkologie 2017

Poruchy krvetvorby u dětí

Profesor Josef Koutecký - ČT Hyde Park Civilizace 2017

Vždy zkoušíme léčit. Věříme na zázraky, říká mladá dětská onkoložka

iDNES.CZ 1.11.2016 (MUDr. Dana Humlová: Vždy zkoušíme léčit. Věříme na zázraky, říká mladá dětská onkoložka)

MUDr. Dana Humlová, KDHO FN Motol / foto: iDNES.CZ 1.11.2016

V léčbě dětských nádorů je Česká republika evropská špička

MUDr. Jarmila Kruseová - ambulance sledování pozdních následků, KDHO FN Motol | foto: časopis Překvapení, únor 2016

Na smrt nemocné děti, to vám žebříček hodnot fakt přeskládá

MUDr. Lucie Cingrošová ve FN Motol | foto: Tomáš Krist, MAFRA | zdroj: Lidové noviny

Profesor Koutecký: Děti s nádorem v nemocnici umíraly, chtěl jsem to změnit, byl jsem za blázna

Příběh Markéty. S rakovinou bojovala napsáním divadelní hry

online chat na téma hemofilie (MUDr. Ester Zápotocká)

O smrti s dětmi moc nemluvíme, pochopí ji až v 10ti letech (MUDr. Petr Smíšek)

Sama doma (prim. MUDr. Vladimír Komrska)

Transplantace kostní dřeně jí zachránila život (prof. MUDr. Petr Sedláček, CSc.)

Čtvrtstoletí naděje: setkání dětských pacientů po transplantaci kostní dřeně

Čtvrtstoletí naděje: setkání dětských pacientů po transplantaci kostní dřeně (prof. MUDr. Petr Sedláček, CSc.)

Úspěch českých lékařů: nad leukémií zvítězí devět dětí z deseti (prof. MUDr. Jan Starý, DrSc.)

Studie pražského Motola má pomoci v léčbě dětských leukémií (prof. MUDr. Jan Starý, DrSc.)

Hledání dárců kostní dřeně (prof. MUDr. Petr Sedláček, CSc.)

Vývoj nových léčiv (MUDr. Petr Smíšek )

Besedy pro školy pod projektem MŮJ NOVÝ ŽIVOT