Média

Problematika dětské hematologie a onkologie byla ještě v devadesátých letech minulého století pro sdělovací prostředky prakticky tabu.

Díky postupně vznikajícím iniciativám na podporu onkologicky nemocných dětí se o dětech se zhoubným onemocněním začíná v naší společnosti konečně otevřeně mluvit.

Je důležité a správné, že se o dětské hematoonkologii v posledních letech čím dál více mluví, píše a vysílá.

Mediální výstupy  - výběr:

Chemoterapie? Tudy cesta nevede. Světlo na konci tunelu je nová léčba, říká dětský onkolog Jan Starý

Oznamovat dětem smrt? Dá se to naučit, nedá se na to zvyknout, říká Lucie Hrdličková

Den dětské onkologie 2017

Poruchy krvetvorby u dětí

Profesor Josef Koutecký - ČT Hyde Park Civilizace 2017

Vždy zkoušíme léčit. Věříme na zázraky, říká mladá dětská onkoložka

iDNES.CZ 1.11.2016 (MUDr. Dana Humlová: Vždy zkoušíme léčit. Věříme na zázraky, říká mladá dětská onkoložka)

MUDr. Dana Humlová, KDHO FN Motol / foto: iDNES.CZ 1.11.2016

V léčbě dětských nádorů je Česká republika evropská špička

MUDr. Jarmila Kruseová - ambulance sledování pozdních následků, KDHO FN Motol | foto: časopis Překvapení, únor 2016

Na smrt nemocné děti, to vám žebříček hodnot fakt přeskládá

MUDr. Lucie Cingrošová ve FN Motol | foto: Tomáš Krist, MAFRA | zdroj: Lidové noviny

Profesor Koutecký: Děti s nádorem v nemocnici umíraly, chtěl jsem to změnit, byl jsem za blázna

Příběh Markéty. S rakovinou bojovala napsáním divadelní hry

online chat na téma hemofilie (MUDr. Ester Zápotocká)

O smrti s dětmi moc nemluvíme, pochopí ji až v 10ti letech (MUDr. Petr Smíšek)

Sama doma (prim. MUDr. Vladimír Komrska)

Transplantace kostní dřeně jí zachránila život (prof. MUDr. Petr Sedláček, CSc.)

Čtvrtstoletí naděje: setkání dětských pacientů po transplantaci kostní dřeně

Čtvrtstoletí naděje: setkání dětských pacientů po transplantaci kostní dřeně (prof. MUDr. Petr Sedláček, CSc.)

Úspěch českých lékařů: nad leukémií zvítězí devět dětí z deseti (prof. MUDr. Jan Starý, DrSc.)

Studie pražského Motola má pomoci v léčbě dětských leukémií (prof. MUDr. Jan Starý, DrSc.)

Hledání dárců kostní dřeně (prof. MUDr. Petr Sedláček, CSc.)

Vývoj nových léčiv (MUDr. Petr Smíšek )

Besedy pro školy pod projektem MŮJ NOVÝ ŽIVOT