Krištof Kintera:

"Basic Atomic, monumentální pseudo-organická srostlice z nejrůznějších kulovitých míčů, balónů a ozdob, konfigurovaných do struktury evokující makro model fiktivních molekulárních vazeb. K výstavbě tohoto modelu jsou záměrně použity běžně dostupné prvky z reálného světa. Objekt částečně odkazuje na zbožštění ustavičného růstu, který nás od chvíle, kdy vůči člověku zaujal nadřazené postavení, začíná pohlcovat. Vzpírá se tomu mít pevný tvar, nelze rozpoznat, kde je centrum a kde jen slepý výhonek, zda poroste dál či se rozdělí na tisíce svých prvočinitelů. Téměř v každé své částici zrcadlí okolní svět. Zrcadlí, abychom ho neprohlédli. Neznamená nic, nemá význam, nemá definici a tím možná trochu irituje svět postavený na vzorcích a odhadech. Pouze existuje a tím klade otázky a vyvolává reakce."

Umístění: Před budovou ředitelství naproti vstupu do metra.

Socha BASIC ATOMIC:

Časosběr stavby sochy: