Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Granty a institucionální podpora

Ve Fakultní nemocnici v Motole průběžně a dlouhodobě probíhá vědecká činnost podporovaná grantovými agenturami. V současnosti jsou pracovníci FN Motol hlavními řešiteli grantů Agentury pro zdravotnický výzkum (AZV), dále grantů podporovaných Evropskou unií i USA. Jako spoluřešitelé se podílejí i na grantech Grantové agentury České republiky (GAČR) a Grantové agentury Univerzity Karlovy (GAUK). V konci roku 2011 byl ukončen výzkumný záměr s názvem „Zdokonalení časné diagnostiky, prevence a léčby těžkých poruch reprodukce, prenatálního a postnatálního vývoje u dětí a dospělých“. Do rozsáhlého projektu bylo zapojeno 72 řešitelů dílčích úkolů z řad lékařů FN v Motole, jejichž práce byla  rozdělena do 51 tématických projektů a 10 tématických bloků.

Od roku 2012 je vědecko-výzkumná činnost ve Fakultní nemocnici v Motole mimo jiné podpořena také institucionální podporou MZ ČR. Ta umožnila finančně zajistit výzkumné projekty 43 pracovišť formou interních grantů.

Dále je od roku 2012 uplatňována podpora projektům v rámci  „Moderní terapie“ do níž jsou zařazené mimořádné projekty využívající buněčné či tkáňové terapie. Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY