Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv - 2012

Originální barevná nemocnice posedmé

V České republice existuje jen jedna jediná nemocnice, kde si mohou malí pacienti malovat na zeď. A tou je Fakultní nemocnice v Motole. Už posedmé se sešli ve středu 3.listopadu hospitalizované děti společně s dobrovolníky u bílé stěny. Tentokrát symbolicky v sedmém patře na dětské lůžkové části. Za chvíli se na zdi objevili podzimní draci, barevné listí, zvířata a veselé postavičky. Originální obrázkovou galerii připravuje už druhým rokem Dobrovolnické centrum za podpory svých dárců a sponzorů.

V České republice existuje jen jedna jediná nemocnice, kde si mohou malí pacienti malovat na zeď. A tou je Fakultní nemocnice v Motole.

Už posedmé se sešli ve středu 3.listopadu hospitalizované děti společně s dobrovolníky u bílé stěny. Tentokrát symbolicky v sedmém patře na dětské lůžkové části. Za chvíli se na zdi objevili podzimní draci, barevné listí, zvířata a veselé postavičky. Originální obrázkovou galerii připravuje už druhým rokem Dobrovolnické centrum za podpory svých dárců a sponzorů.

"To je úžasné, malovat si takhle na stěnu," pochvalovala si zábavné odpoledne jedna z maminek. Další si přišla ještě navečer pořídit fotku s obrázkem své dcery. Na památku. 

Jsme rádi, že si barevné malování pochvalují nejen děti, ale i jejich rodiče a zdravotníci. Těšíme se, že se o úspěch této nevšední aktivity bude moci naše nemocnice podělit dál. Malí pacienti si totiž vzpomínku na jedno příjemné motolské odpoledne odvážejí i do vzdálených koutů republiky.

Děkujeme našim dobrovolníkům pomáhajícím ve svém volném čase a bez nároku na odměnu a taky šikovným dětem. Vždyť motolská galerie vznikla právě jejich zásluhou.

Renata Dohnalová
Dobrovolnické centrum

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY