Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv - 2012

Vznikla Pražská nemocniční pětka

Rok 2011 byl vyhlášen Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství. Je to výborná příležitost dozvědět se o činnosti dobrovolníků mnohem víc, než dosud. S lidmi, kteří chtějí pomáhat, se můžete setkat v různých oblastech. Jednou z nich jsou také nemocnice a zdravotnická zařízení.

Rok 2011 byl vyhlášen Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství. Je to výborná příležitost dozvědět se o činnosti dobrovolníků mnohem víc,
než dosud. S lidmi, kteří chtějí pomáhat, se můžete setkat v různých oblastech. Jednou z nich jsou také nemocnice a zdravotnická zařízení.

Zástupci pěti pražských nemocnic, ve kterých dobrovolníci působí, založili při příležitosti Evropského roku dobrovolnictví pracovní skupinu s názvem „Pražská nemocniční pětka“. Patří k ní Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze a Ústřední vojenská nemocnice Praha. Tato skupina bude v průběhu roku 2011 seznamovat odbornou i laickou veřejnost s aktivitami dobrovolníků v nemocnicích.

Cílem Pražské nemocniční pětky je zejména aktivní propagace dobrovolnictví ve zdravotnictví, které má v České republice již desetiletou tradici.    
 
Co všechno Pražská nemocniční pětka připravuje ?
Odborné semináře zaměřené na bezpečnost dobrovolnického programu a firemní dobrovolnictví, workshop věnovaný canisterapii a zooterapii a přednášky pro veřejnost o významu dobrovolnictví. Vše završí společný podzimní happening pro všechny, kteří se o dobrovolnické aktivity ve zdravotnictví zajímají.

Renata Dohnalová
koordinátorka Dobrovolnického centra

 

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY