Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv novinek

Cesta za snem

V červenci proběhl již třetí ročník Cesta za snem, týmového závodu okolo České a Slovenské republiky. Stejně jako v minulém roce se i letos hrdě postavil na start tým Spinálka Motol, aby za 4 dny absolvoval trať dlouhou zhruba 2222 km. Jako o život po ní hnali svá kola motolští spondylochirurgové, motolské fyzioterapeutky a několik nemotolských cyklistických přátel. Do čela týmu zasedl primář Spinální jednotky při Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství UK 2. LF aFakultní nemocnice v Motole, MUDr. Jiří Kříž, Ph.D.

Tento závod je mimo jiné specifický tím, že se jej v jednom družstvu účastní hendikepovaní sportovci spolu s těmi „zdravými“. Každý tým má navíc svého patrona – hendikepovaného člověka, jehož chce družstvo svou účastí podpořit. Patronka Spinálky Motol, bývalá pacientka Martina Dvořáková, však rozhodně nehodlala hrát jen pasivní roli, ale byla největší fanynkou všech motolských závodníků.
Tým Spinálka Motol nakonec absolvoval celý závod v čase 87 hodin 15 minut a celkově se tak zařadil na 16. příčku. Na prvenství v závodě to sice nestačilo, ale o to vlastně ani tak moc nešlo. Zažít atmosféru tak specifického závodu, sáhnout si na hranici svých sil a dorazit šťastně zpět, bylo samo o sobě úžasné. A vidět ještě k tomu nadšení v očích patronky Martiny bylo v cíli tou největší odměnou.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY