Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27.9.2016 - 45. výročí založení Kliniky dětské neurologie

27.9.2016 - U příležitosti 45. výročí založení Kliniky dětské neurologie 2. LF UK a Fakultní nemocnice v Motole se konala tisková konference, kde za kliniku vystoupil přednosta prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., primářka MUDr. Věra Sebroňová, prof. MUDr. Pavel Kršek, Ph.D. a MUDr. Jana Haberlová, Ph.D.

Klinika dětské neurologie 2. LF UK a FN Motol byla založena prof. MUDr. Ivanem Lesným, v roce 1971 jako první samostatné klinické pracoviště dětské neurologie v naší republice a jedno z prvních na světě. Mezi významné osobnostI kliniky patřili profesor Jaromír Svatý, docent Karel Brachfeld, docent Miroslav Rössler, primář Pavel Kocura a profesor Miloš Lehovský. Současným přednostou je od roku 1991 prof. MUDr. Vladimír Komárek a jeho zdravotnickým zástupcem je prim. MUDr. Věra Sebroňová. V letošním roce bude po mnohaleté rekonstrukci otevřena druhá lůžková stanice, takže klinika nabídne neurologicky nemocným dětem celkem 40 lůžek, z toho 6 s intenzivní péčí a 5 pro dlouhodobé video-EEG monitorování.

Tiskové konference se také zúčastnili tři naši pacienti, kterým pokroky v dětské neurologie zachránily život, či zásadně zlepšily kvalitu života. První z nich je Patricie (16let), která po operačním odstranění poloviny mozku pro katastrofickou epilepsii nyní studuje základní školu a nepotřebuje žádnou další léčbu. Kateřina (12let), která onemocněla autoimunitním zánětem mozku a byla rok v bezvědomí, se po zavedení zcela nového léčebného postupu úplně uzdravila. David (15let) trpící Duchennovou formou svalové dystrofie, je díky novým léčebným možnostem stále samostatně chodící a zcela soběstačný pacient.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY