Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Novinky

17.5.2017 - Ortopedie - Umělé kloubní náhrady

17.5.2017 - Ortopedie - Umělé kloubní náhrady

Trend, kdy se čekalo až pacient k aplikaci totální kloubní náhrady dostatečně „zestárne“, aby mu tzv. vydržela až do smrti, je již dávno pryč. Pokud je kloub nemocného významně a nevratně postižen, je operace zcela na místě i v mladším věku. Možnosti reimplantace, tedy výměny poškozené totální náhrady jakéhokoliv kloubu za náhradu jinou, jsou dnes již mnohem úspěšnější než v minulých letech, a proto není často větším problém udržet funkci umělého kloubu po mnoho let, tedy v optimálním případě celý pacientův život. Problematiku dnes částečně řeší i rozvinuté technologie 3D tisku. Ty dokáží vyrobit materiál s tak dokonalou kostní integrací, že je schopen nahradit i kostní tkáně.

více informací

16.5.2017 - Dokument o zakladateli dětské onkologie v ČR prof. Josefu Kouteckém

16.5.2017 - Dokument o zakladateli dětské onkologie v ČR prof. Josefu Kouteckém

Už dnes 16.5 ve 20:55 bude mít na ČT2 premiéru hodinový dokument o zakladateli dětské onkologie v ČR prof. Josefu Kouteckém. Po odvysílání bude dokument k dispozici na stránkách České tekevize. Odkaz je k dispozici po rozkliknutí této novinky.

více informací

5.5.2017 - Světový den hygieny rukou

5.5.2017 - Světový den hygieny rukou

5. května se koná ve FN Motol tradiční Světový den hygieny rukou a to již po osmé. Letos v rámci projektu WHO je zaměřen na prevenci vzniku antibiotické rezistence omezením přenosu rezistentních mikroorganizmů rukama zdravotnického personálu. Program Světového dne hygieny rukou se uskuteční od 8:30 hod do 13:30 hodin ve vstupní hale dospělé části nemocníce – u Cafe Motol. Vítáni jsou všichni zaměstnanci, návštěvníci, studenti, dospělí i dětští pacienti.

více informací

30.4.2017 - Transplantace dělohy

30.4.2017 - Transplantace dělohy

Již šest žen podstoupilo v uplynulém roce transplantaci dělohy. Tento komplikovaný zákrok provádí speciální operační tým pod vedením Romana Chmela z Fakultní nemocnice v Motole a Jiřího Froňka z IKEM. Brzy se tak pod dohledem lékařů začnou u nás v nemocnici připravovat na umělé oplodnění. Pokud se vše podaří, tak i na první těhotenství. Cílem je především přivést na svět zdravé děti. Celý tým je velice rád, že se tímto způsobem daří dávat šanci neplodným ženám, které tak mají naději, aby mohly mít v budoucnu svoje vlastní děti.

více informací

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY