Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13.9.2019 - TZ - Nové prostory rozšíří speciální stomatologickou péči pro děti

Celkem 11 ambulancí a vlastní zákrokový sál pro jednodenní výkony má nově k dispozici Stomatologická klinika dětí a dospělých 2. LF UK a FN Motol. Díky nedávno zrekonstruovaným prostorám, které se nachází v budově polikliniky, mohou stomatologové využívat i 2D a 3D technologie včetně 3D tiskárny.

FN Motol díky novým prostorům může rozšířit speciální stomatologickou péči pro děti 

Moderní přístrojové vybavení, nové techniky a technologie zlepšují nejen diagnostiku, ale významně napomáhají lékařům při plánování léčebného postupu. Např. při vstupním vyšetření je možné pacientovi zhotovit 3D sken dutiny ústní nebo i dalších částí obličeje, a na jeho základě pak stanovit nejvhodnější léčebný plán pro multidisciplinární terapii.

Stomatologická klinika ve FN Motol se specializuje především na péči o dětské a dospívající pacienty. Ošetřuje převážně děti se speciálními potřebami, jako jsou např. děti se vzácnými onemocněními, s poruchou autistického spektra apod., které potřebují odlišný přístup při plánování i vlastní terapii. Ošetření je mnohdy možné pouze za použití prostředků jako je analgosedace nebo celková anestézie.

Stomatologická péče o děti se speciálními potřebami je obecně v prostředí českého zdravotnictví poněkud komplikovanější. V současné době působí v ČR cca jen malé množství dětských stomatologů, kteří jsou kvalifikovaní a mají dostatek zkušeností i odpovídající vybavení zubní ordinace, aby tuto speciální péči mohli poskytovat. Vzhledem k multidisciplinární spolupráci a rozsahu péče je stomatologické pracoviště FN Motol tím největším. „Právě proto, že v současné době neexistuje léčebná síť tohoto druhu, přichází k nám mnohdy děti ve stavu velmi pokročilé lokální infekce,“ říká prof. MUDr. Taťjana Dostálová, DrSc., MBA, přednostka kliniky.

Fakultní nemocnice v Motole je největší zdravotnické zařízení v České republice a jedno z největších v Evropě. Je rovněž hlavní výukovou základnou studentů 2. LF UK a rovněž zde sídlí i některá pracoviště 1. LF UK. FN Motol poskytuje základní, specializovanou a superspecializovanou zdravotní péči a služby v lékařských oborech formou ambulantní a lůžkové péče pro děti, dospělé a seniory. Stavebně ji tvoří dva propojené monobloky (dětská a dospělá část) a několik samostatných pavilonů. Ve FN Motol je ročně na 55 klinikách ošetřeno více než jeden milion pacientů.

Tisková zpráva:

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY