Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13.9.2019 - TZ - Nové prostory rozšíří speciální stomatologickou péči pro děti

Celkem 11 ambulancí a vlastní zákrokový sál pro jednodenní výkony má nově k dispozici Stomatologická klinika dětí a dospělých 2. LF UK a FN Motol. Díky nedávno zrekonstruovaným prostorám, které se nachází v budově polikliniky, mohou stomatologové využívat i 2D a 3D technologie včetně 3D tiskárny.

FN Motol díky novým prostorům může rozšířit speciální stomatologickou péči pro děti 

Moderní přístrojové vybavení, nové techniky a technologie zlepšují nejen diagnostiku, ale významně napomáhají lékařům při plánování léčebného postupu. Např. při vstupním vyšetření je možné pacientovi zhotovit 3D sken dutiny ústní nebo i dalších částí obličeje, a na jeho základě pak stanovit nejvhodnější léčebný plán pro multidisciplinární terapii.

Stomatologická klinika ve FN Motol se specializuje především na péči o dětské a dospívající pacienty. Ošetřuje převážně děti se speciálními potřebami, jako jsou např. děti se vzácnými onemocněními, s poruchou autistického spektra apod., které potřebují odlišný přístup při plánování i vlastní terapii. Ošetření je mnohdy možné pouze za použití prostředků jako je analgosedace nebo celková anestézie.

Stomatologická péče o děti se speciálními potřebami je obecně v prostředí českého zdravotnictví poněkud komplikovanější. V současné době působí v ČR cca jen malé množství dětských stomatologů, kteří jsou kvalifikovaní a mají dostatek zkušeností i odpovídající vybavení zubní ordinace, aby tuto speciální péči mohli poskytovat. Vzhledem k multidisciplinární spolupráci a rozsahu péče je stomatologické pracoviště FN Motol tím největším. „Právě proto, že v současné době neexistuje léčebná síť tohoto druhu, přichází k nám mnohdy děti ve stavu velmi pokročilé lokální infekce,“ říká prof. MUDr. Taťjana Dostálová, DrSc., MBA, přednostka kliniky.

Fakultní nemocnice v Motole je největší zdravotnické zařízení v České republice a jedno z největších v Evropě. Je rovněž hlavní výukovou základnou studentů 2. LF UK a rovněž zde sídlí i některá pracoviště 1. LF UK. FN Motol poskytuje základní, specializovanou a superspecializovanou zdravotní péči a služby v lékařských oborech formou ambulantní a lůžkové péče pro děti, dospělé a seniory. Stavebně ji tvoří dva propojené monobloky (dětská a dospělá část) a několik samostatných pavilonů. Ve FN Motol je ročně na 55 klinikách ošetřeno více než jeden milion pacientů.

Tisková zpráva:

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY