Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

Chodovští florbalisté navštívili děti v Motole

Ve středu 26. září vyrazila šestice zástupců florbalového klubu Chodov do Fakultní nemocnice Motol, kde předala dětem několik destítek plyšových hraček, které klub vybral v rámci akce „Na Pardubice s plyšákem“ poté, co hlavní hvězda mužského týmu Matěj Jendrišák překonal rekord v počtu kanadských bodů za jednu extraligovou sezónu.

Bohužel právě Matěj Jendrišák se nakonec akce nemohl zúčastnit, kvůli lehkému onemocnění. Chodov tak zastupovali brankář Jan Barák, legenda českého florbalu Radim Cepek, David Podhráský, Martin Flousek a ženskou složku Kristýna Provázková a Kristýna Jiříčková.

 

Florbalisté nejdříve zamířili na lůžkové oddělení dětské chirurgie, kde dětem povyprávěli o svém sportu a předali jim velkou část plyšových hraček. Poté se hráči přesunuli na Kliniku dětské hematologie a onkologie, kde si nejprve asi hodinu povídali s mladými pacienty i lékařským personálem a poté došlo i na návštěvy pokojů, kde mimo jiné florbalisté popřáli jedné z dívek k dnešním třináctým narozeninám. Chodovští hráči zde také předali zbytek plyšových hraček a další drobné dárky.

 

„Pro nás to byla skvělá zkušenost a jsme hrozně rádi, že jsme mohli hračky dětem předat osobně. Není asi lepší pocit než vidět úsměv na dětské tváři, zvláště v nemocnici, kde děti často musí trávit velmi dlouhou dobu.“ Řekl k návštěvě Motola brankář Jan Barák.

Psycholožka Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol PhDr. Věra Reichlová návštěvu florbalistů velmi ocenila: „Děti tu často tráví dlouho dobu a každá taková akce je pro ně velkým zpestřením. Sportovci jsou navíc zvyklí na tvrdý trénink a dětem tak dodávají inspiraci a sílu.“

Ještě před odchodem se chodovští florbalisté dohodli se zástupci kliniky na budoucí spolupráci, v rámci které by děti navštívily některý z domácích zápasů Chodova a také si florbal samy vyzkoušely.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY