Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

Den mozku

Dne 3. Listopadu 2011 v 16:00 hodin pořádá Nadace Dětský mozek u příležitosti 20tého výročí své existence Den mozku v Akademii věd ČR, Národní 3, v místnosti č. 205 (www.detskymozek.cz).

Akce proběhne v rámci Týdne vědy a techniky ( www.tydenvedy.cz) a je otevřena pro veřejnost, vstup je volný.  Přednášku s názvem „ Poruchy řeči, autismus a epilepsie: Mýty versus fakta“ přednese prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., přednosta Kliniky dětské neurologie UK 2. LF UK a FN Motol. 

Na Den mozku navazuje   Prague Symposium of Child Neurology and Developmental  Epileptology, (www.praguesymposium.cz), které se koná  4.a 5. listopadu  v Karolinu pod záštitou rektora Univerzity Karlovy. Na symposiu budou přednášet současné světové špičky v oboru dětské neurologie a epileptologie (mimo jiné profesor Segawa z Japonska, prof H. Chugani z USA a prof. L. Lagae z Belgie).

Tato akce je pořádána  u příležitosti  40tého výročí založení Kliniky dětské neurologie  2.LF UK a FN Motol (www.fnmotol.cz) a je věnována zakladateli dětské neurologie v ČR profesoru Ivanu Lesnému.   Společenskou součástí  akce  je  benefiční koncert světoznámé klarinetistky  Ludmily Peterkové a jejích hostů (D.Hájková, J. Eisenhammerová a Zemlinsky quartet) .

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY