Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

Nadační fond Zdeňky Žádníkové-Volencové se postaral o zkrášlení gynekologicko-porodnického oddělení a kliniky rehabilitace pro děti ve FN Motol

„Pobyt v nemocnici není příjemný pro dospělého, natož pak pro dětské pacienty. Proto jsme se rozhodli finančně podpořit projekty Nadačního fondu Zdenky Žádníkové, které si kladou za cíl prostředí zdravotnických zařízení a pobyt v nich zpříjemnit uměním,“ vysvětlil Petr Beneš, majitel AQUEL Bohemia.

Milion korun od společnosti AQUEL Bohemia letos pomůže Nadačnímu fondu Zdeňky Žádníkové v realizaci několika projektů zaměřených na zpříjemnění prostředí nemocnic. Díky finanční podpoře bude opravena a zkrášlena dětská ambulance a lůžkové oddělení nemocnice v Jilemnici, klinika dětské rehabilitace docenta Pavla Koláře v Praze-Motole, domov seniorů v Přelouči i dětská psychiatrická klinika v Liberci.

„Pobyt v nemocnici není příjemný pro dospělého, natož pak pro dětské pacienty. Proto jsme se rozhodli finančně podpořit projekty Nadačního fondu Zdenky Žádníkové, které si kladou za cíl prostředí zdravotnických zařízení a pobyt v nich zpříjemnit uměním,“ vysvětlil Petr Beneš, majitel  AQUEL Bohemia.

V minulosti se rekonstrukce a výzdoba nemocničních prostor zaměřovala převážně na dětská oddělení. V loňském roce nadační fond v režii výtvarníka Libora Škrlíka změnil podobu Kliniky zobrazovacích metod avšech heren a lůžkových částí na nově otevřené dětské poliklinice v nemocnici v Praze Motole. Letos bude nadační fond myslet i na dospělé pacienty a v pražské premiéře předává 28. června projekt mobilních nástěnných instalací pro dospělé s názvem Přísloví pro potěšení. Velkoplošné grafiky opět nezaměnitelného, originálního stylu výtvarnice Magdy Veverkové na téma nejznámějších českých přísloví doprovázejí rovněž ve formě velkoplošných obrazů fejetony spisovatele Benjamina Kurase, jejichž břitká poetika vám dlouho zůstane na mysli. Z prvních instalací se letos mohou těšit na porodnicko-gynekologickém oddělení v nemocnici v Praze v Motole, v domově seniorů v Přelouči a na geriatrickém oddělení nemocnice v Pardubicích, který zafinancovala společnost Blancheporte, jenž stojí po boku nadačního fondu od samého založení v roce 2007.

 

 

 

 

 

 

S podporou nadačního fondu a společnosti AQUEL Bohemia bude letos rovněž dokončen projekt nového výtvarně-terapeutického stylu. Ten ve spolupráci s terapeuty a psychology na dětské psychiatrické klinice v Liberci vytváří výtvarník Libor Škrlík. Umění malby a dynamický výtvarný styl, zároveň s 3D instalacemi, má nejen těšit, ale i cíleně pomáhat v léčbě malých pacientů.

„Jsem ráda, že snaha nadačního fondu měnit svět k lepšímu zkrášlováním prostředí, které jinak příliš radosti nepřináší, se setkává s důvěrou společnosti AQUEL. Výčet našich aktivit myslím dokazuje, že cesta, na kterou jsme se společně vydali je smysluplná. A já za tu společnou pouť děkuji,“ uvedla herečka a zakladatelka nadačního fondu, Zdeňka Žádníková Volencová.

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY