Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

Návštěva profesora Dr. med. Manfred Wirth.

Ve dnech 8. a 9.9.2011 navštíví Fakultní nemocnici v Motole profesor Dr. med. Manfred Wirth. Zúčastní se semináře pořádaného „Centrem pro léčbu a výzkum karcinomu prostaty FN Motol“, který bude věnován problematice diagnostiky a léčby rakoviny prostaty.

Ve dnech 8. a 9.9.2011 navštíví Fakultní nemocnici v Motole profesor Dr. med. Manfred Wirth.  Zúčastní se semináře pořádaného „Centrem pro léčbu a výzkum karcinomu prostaty FN Motol“, který bude věnován problematice diagnostiky a léčby rakoviny prostaty.

Profesor Dr.med. Manfred Wirth je jedním z nejrespektovanějších Evropských a světových  odborníků na léčbu rakoviny prostaty.

Od roku 1992 je přednostou urologické kliniky v Drážďanech, od roku 2004 je členem užšího výkonného vedení a pokladníkem Evropské urologické společnosti. Je proděkanem lékařské fakulty a členem vedení univerzitní nemocnice v Drážďanech. Je členem výkonných nebo dozorčích rad řady nadací a organizací věnujících se léčbě nádorových onemocnění (European Cancer Organization, German Cancer Foundation apod.).

Je čestným členem řady národních urologických společností (včetně České urologické společnosti a Slovenské urologické společnosti). Publikoval více než 250 článků převážně s problematikou rakoviny prostaty.

Rakovina prostaty patří v současné době mezi jeden z nejvýznamnějších medicínských i medicínsko-ekonomických problémů.

Rakovina prostaty je v současné době nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů (nepočítáme-li nemelanomové nádory kůže, které jsou málo zhoubné) a její četnost stále prudce narůstá. V roce 2008 tvořila v ČR rakovina prostaty 18 % zhoubných nádorů u mužů (opět bez započtení nemelanomových nádorů kůže). V roce 2008 nově onemocnělo v ČR rakovinou prostaty 5332 mužů (to je 103 mužů na 100.000 obyvatel) a 1521 zemřelo (30 mužů na 100.000 obyvatel). Celkem žilo v roce 2008 v ČR více než 28.000 mužů s rakovinou prostaty.

Onemocnění postihuje i mladší jedince, v roce 2008 byl nádor zachycen u 526 mužů mladších 50 let a 174 mužů mladších 50 let zemřelo. 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY