Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

Návštěva švédského krále ve Fakultní nemocnici v Motole

Dne 11.5.2012 v dopoledních hodinách navštívil Fakultní nemocnici v Motole Jeho Veličenstvo král Švédska – Carl XVI Gustaf, v doprovodu velvyslankyně Švédska v České republice paní Anniky Jagander a členy Královské Švédské akademie věd.

Návštěva švédského krále ve Fakultní nemocnici v Motole

Dne 11.5.2012 v dopoledních hodinách navštívil Fakultní nemocnici v Motole Jeho Veličenstvo král Švédska – Carl XVI Gustaf, v doprovodu velvyslankyně Švédska v České republice paní Anniky Jagander a členy Královské Švédské akademie věd.

Spolu s ministrem zdravotnictví Doc. MUDr. Leošem Hegrem, CSc.,  v doprovodu ředitele Fakultní nemocnice v Motole JUDr. ing. Miloslavem Ludvíkem a vědeckých kapaciti FN Motol a 2. lékařské fakulty UK. si královská delegace prohlédla dětskou nemocnici, nově zbudované operační sály a také nový dětský urgentní příjem.

Hosté se také velmi zajímali o plně automatizovaný systém přepravy jídla, zdravotnického materiálu i svozu prádla pomocí vozíků-robotů, jelikož tento systém byl do Fakultní nemocnice v Motole dodán právě ze Švédska.

Po skončení prohlídky si hosté poslechli několik prezentací. Například profesorka Anna Šedivá promluvila o svých projektech v boji proti rakovině, či přednosta motolské pediatrie profesor Jan Lébl o dětské cukrovce. Jedním z řečníků byl i ministr zdravotnictví Leoš Heger, od něhož si delegace vyslechla přednášku o změnách v českém zdravotním systému i vizi jeho budoucnosti.

Nakonec byl Jeho Veličenstvu předán dar – za FNM zlatá pamětní mince, od ministra zdravotnictví dostal švédský král, jako přívrženec skautingu, hlavolam ježka v kleci a skautský šátek.

Krátce po dvanácté hodině pokračovala královská delegace ve svém programu v ČR.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY