Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

Představení Dětského diagnostického centra Kliniky zobrazovacích metod 2. LF UK a FNM

Po šesti letech přípravných a stavebních prací byla v motolské nemocnici v polovině roku 2011 po rekonstrukci otevřena jedna z největších evropských dětských nemocnic. Součástí nové zrekonstruované dětské nemocnice je moderní radiologické dětské oddělení pod vedením přednosty docenta MUDr. Miloslava Ročka, CSc.

Po šesti letech přípravných a stavebních prací byla v motolské nemocnici v polovině roku 2011 po rekonstrukci otevřena jedna z největších evropských dětských nemocnic. Součástí nové zrekonstruované   dětské  nemocnice  je  moderní  radiologické dětské oddělení pod vedením přednosty docenta MUDr. Miloslava Ročka, CSc.  Pracoviště je vybavené nejmodernějšími diagnostickými   přístroji  a splňuje prostorově i vnitřním vybavením představy o moderním diagnostickém  dětském  oddělení,  které poskytuje  odpovídající  servis špičkovým klinikám a výzkumným pracovištím Fakultní nemocnice v Motole. 

    Oddělení pediatrické radiologie Kliniky zobrazovacích metod je plně digitalizované
a v diagnostickém zobrazování se uplatňují nejmodernější trendy diagnostiky v dětském věku.  Kromě standardních skiagrafických a skiaskopických vyšetření všech věkových dětských kategorií nabízí oddělení vysoce specializovaná a komplikovaná diagnostická radiologická vyšetření u nejmenších nemocných.  Nové oddělení je mimo jiné vybaveno čtyřmi vysoce kvalitními  ultrazvukovými  přístroji, 64 detektorovým CT  přístrojem a  1.5T magnetickou rezonancí  (MR).  Pediatrické radiologické oddělení je nedílnou součástí nově vzniklého urgentního příjmu dětské nemocnice, poskytuje přesná a rychlá zobrazení u akutních pacientů při úrazech a náhlých příhodách. Oddělení pokrývá zobrazovací diagnostiku od novorozeneckého věku, včetně předčasně narozených dětí do věku osmnácti let, zaměřuje se na specializovaná vyšetření vrozených vývojových vad, komplexní diagnostiku onkologickou a neuroradiologickou. Součástí moderních dětských zobrazovacích protokolů jsou podrobná  vyšetření cév, ultrazvuková vyšetření s aplikací kontrastní látky intravenózně,  v  MR zobrazení se stávají standardem spektroskopie, traktografie i funkční vyšetření. Nedílnou součástí je i léčba, která zahrnuje radiologické intervenční procedury na cévách i při necévních postiženích u dětských pacientů. Tyto výkony se zde soustředí z celé České republiky.

Vedle špičkové techniky mají lékaři k dispozici k popisu vyšetření specializované diktovací systémy, které přepisují mluvené slovo.

Po letech provizorních podmínek se v motolské nemocnici otevřelo oddělení pediatrické radiologie, které svým zaměřením, rozsahem diagnostiky a specializací nemá v České republice obdoby a dobře tak navazuje na tradici, kterou oddělení pediatrické radiologie v Motole vždy v minulosti mělo. Pro malé pacienty jsou zde vytvořeny podmínky, aby i nepříjemné vyšetření se stalo pro ně přijatelným. Jedná se o malůvky s dětskými postavičkami ve společných  místnostech, polepení přístrojů zvířátky až po speciální světelné systémy vtahující  děti  ,,do pohádky“.

Nedílnou součástí oddělení je tým zkušených lékařů a techniků specializovaných na pediatrickou problematiku, kteří za široké spolupráce s ostatními klinickými pracovišti vytvářejí  podmínky pro špičkovou diagnostiku.  Celý tým je pak zárukou  velmi dobré edukační přípravy dětských radiologů,  nejen z České republiky.

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY