Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

Rekonstrukce porodních sálů

Ve Fakultní nemocnici v Motole evidujeme asi 3500 porodů ročně. I to byl jeden z důvodů, proč se vedení nemocnice rozhodlo rekonstruovat už poměrně zastaralé a nevyhovující porodní sály, které byly projektovány v 80. letech minulého století jako jedna velká místnost s přepážkami a dnes již nevyhovujícím vybavením.

Vzhledem ke snaze přiblížit nastávajícím maminkám nemocniční místnosti k porodu domácímu prostředí, byly zbudovány samostatné boxy. Box – neboli porodní pokoj,  je současně také místností k ošetření miminka a  rodiče tak zůstávají se svým dítětem v nepřerušeném kontaktu i  po porodu. Každý box má také dostatek prostoru pro maminku i tatínka, pokud si přejí je jim k dispozici porodní balón, integrované rádio, wifi a možnost přijímání telefonů „zvenku.“

Jeden z boxů je bezbariérový, takže vozíčkář se dostane do sprchy i WC, jeden z boxů je nadstandardní včetně vířivé vany, zázemí pro otce a TV.

Kromě špičkového vybavení všech porodních boxů, má svůj velký význam také centrální monitorovací jednotka, kde je možno zaznamenávat stav plodu za porodu i životní funkce samotné rodičky. Tato jednotka má velký význam hlavně proto, že Fakultní nemocnice v Motole je centrem pro novorozence s různými typy vrozených vývojových vad.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY