Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

RUN TOUR vyběhala půl milionu na podporu dětského kardiocentra

První ročník běžeckého seriálu RunTour se v loňském roce těšil nevídanému zájmu a zvedl z gauče tisíce nadšených sportovců všech věkových kategorií. Ti se zapojili do běžeckých závodů po celé České republice a pomohli tak přispět nemalou částkou na rozvoj Dětského kardiacentra FN v Motole.

Ročník 2012 přilákal na startovní čáru bezmála čtyři tisíce závodníků, kteří nejen, že se rozhodli udělat něco pro své zdraví, ale zároveň svou účastí přispěli i na dobrou věc. Z každého vybraného startovného putovalo padesát korun na charitativní účely. Dalšími padesáti korunami přispěla
i Nadace České pojišťovny. Díky velkému zájmu a nadšení všech běžců, ať už profesionálních nebo jen rekreačních, se nakonec podařilo vybrat téměř půl milionu korun, které byly věnovány na podporu Dětského kardiocentra FN v Motole.

Toto oddělení se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév. Vybraná částka pomohla především zlepšit a rozšířit dosavadní léčebné možnosti těchto závažných onemocnění a přispěla k rozvoji v oblasti dětské kardiologie.

Vybrané prostředky byly použity na nákup nezbytného softwaru pro vyšetření srdce metodou magnetické rezonance. Ten přinese úplně novou kvalitu v oblasti diagnostiky srdečních onemocnění u dětí a umožní také nahradit část dříve nutných a pro pacienta nepříjemných srdečních katetrizací,“ říká primář Dětského kardiocentra prof. Jan Janoušek.

Do startu prvního závodu druhého ročníku zbývá už jen pár dní. Do této chvíle se přihlásilo už více jak 1 500 běžců z celé České republiky, kteří vyběhnou za svou výzvou. I pro tento rok si RunTour zachová charitativní rozměr a záleží jen na Vás, jak velkou částkou přispěje.

„Pro rok 2013 uvažujeme o finanční podpoře dalšího rozvoje této velmi moderní metody s rozšířením na možnost měření krevních průtoků v srdci a cévách. To je důležité pro přesné plánování operačních zákroků
 a zhodnocení jejich efektu,“
dodal prof. Janoušek. 

Kompletní kalendář Česká pojišťovna Mizuno RunTour: 13. 4. České Budějovice, 4. 5. Plzeň, 1. 6. Hradec Králové, 20. 7. Liberec, 24. 8. Olomouc, 14. 9. Brno, 5. 10. Praha

 

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY