Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

RunTour České pojišťovny pomohl nemocným srdcím našich dětí

Sedm měst v různých koutech České republiky. Tři různé běžecké distance včetně té nejkratší pro děti. Jeden žebříček, který určí toho nejlepšího.

Takový je koncept seriálu RunTour České pojišťovny, který  odstartoval  letos v květnu a do svého premiérového ročníku vyběhl s ambiciózním cílem: zvednout Česko z gauče.

Seriál běžeckých závodů RunTour byl pro rok 2012 zakončen 14.10.2012 na pražské Ladronce, kde byl také slavnostně předán šek dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév, poruch srdečního rytmu, poruch srdeční funkce a krevního oběhu u rostoucího a vyvíjejícího se jedince od fetálního období do 18 let věku. a Česká pojišťovna tak dostála svému slibu a dotáhla do konce charitativní rozměr celé akce.

Z každého vybraného startovného putovalo 50 Kč na tento charitativní záměr, dalších 50 Kč navíc přidala Nadace České pojišťovny.

Kromě běžců a těch, kdo přišli své kamarády povzbudit, přišli celý projekt podpořit i známé tváře ze seriálu Cesty domů.

Na Ladronce běžel také olympijský vítěz David Svoboda, který se vsadil se svým bratrem, že mezi nimi nebude v cíli pražské RunTour  větší rozdíl než sedm minut. Tak zněla dohoda mezi bratry Tomášem a Davidem Svobodou před závodem na deset kilometrů. David sázku s bratrem prohrál, ale vzal to jak jinak – sportovně - i se slovy „tentokrát si mě brácha vychutná“.

Atmosféra i počasí byly skvělé a nejen naši zdravotníci, lékaři a příznivci sportu, ale doufáme, že i naši uzdravení pacienti si půjdou v příštím roce s námi zaběhat!

 

 

 

 

 

 

 

 

prof. MUDr. Jan Janoušek Ph.D. - primář Dětského kardiocentra před cílem

 

 

 

 

 

 

 

 

Ředitel FNM Miloslva Ludvík a Prof. jan Janoušek přijímají šek od Milana Bebeše zastupujícího Českou pojišťovnu

 

 

 

 

 

 

 

 

Milan Beneš, Prof. Jan Janoušek, ředitel FNM Miloslav Ludvík, tisková mluvčí FNM Pavlína Danková a herci ze seriálu Cesty domů

 

 

 

 

 

 

 

 

Sestra Dětského kardiocentra Lenka Luczy s dcerou

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY