Spolupráce s Nadačním fondem DRMCD

Doprovázející osoby hospitalizovaných dětských pacientů mají možnost využít nabídky dlouhodobého projektu s Nadačním fondem Dům Ronalda McDonalda (DRMCD), kdy tento nadační fond proplácí faktury za ubytování rodinám nemocných dětí, které se dostaly do této těžké situace a to 100% pro první doprovázející osobu. Tzn., že rodič (doprovází dítě nejčastěji) neplatí nic. U další doprovodné osoby je průměrná výše finanční spoluúčasti cca 50 %.

Nadační fond DRMCD podporuje tímto způsobem osoby, které doprovázejí dítě hospitalizované ve FN Motol po dobu minimálně 14 dní. Žádosti v případě kratších pobytů jsou posuzovány individuálně a to zejména s přihlédnutím k závažnosti situace a sociálním podmínkám rodiny.