Ústav lékařské chemie a klinické biochemie 2. LF UK a FN Motol

Ústav lékařské chemie a klinické biochemie je specializovaná zdravotnická, vědecko-výzkumná a vzdělávací instituce, společné pracoviště Univerzity Karlovy 2. LF a Fakultní nemocnice v Motole.

Naše pracoviště jsou umístěna v přízemí, 2. a 3. patře bloku G laboratorního komplementu, mezi dětskou a dospělou částí nemocnice. Přístup do sekretariátu ústavu a přednosty, do většiny laboratoří a pracoven je umožněn z uzlu 2G - (2. patro, budova G). Zde je také umístěn příjem biologického materiálu ÚLCHKB.

ÚLCHKB provádí široké spektrum laboratorních vyšetření z oblasti klinické biochemie, farmakologie, toxikologie, imunologie, endokrinologie aj. pro ambulantní a lůžková pracoviště FN Motol, ale i pro ostatní pracoviště v rámci ČR i mimo ni a to nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Přednosta

Prof. MUDr. Richard Průša, CSc.

Kontakt na přednostu

richard.prusa@lfmotol.cuni.cz