Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Darování spermií

Častou příčinou neplodnosti mnoha dnešních párů bývá špatná kvalita spermií partnera, Krajní problém představují případy, kdy partner nemá žádné spermie schopné oplodnit vajíčko. Takový neplodný pár je pak odkázán na použití spermií od anonymního dárce. Jak lze takové spermie získat? Možná právě Vy je můžete darovat. Zapojte se do našeho programu a staňte se anonymním dárcem spermií. Pomůžete tím druhým a zároveň zjistíte něco i o svém zdravotním stavu.  

Splnění kritérií pro status dárce – podmínka zařazení do programu

Dárce musí splňovat věk 18 až 40 let (preferujeme do 39 let) a mít dosažené minimálně středoškolské vzdělání a být v dobrém zdravotním stavu. Zájemce o darování spermií musí podstoupit v prvé řadě vyšetření na spermiogramu (objednat se můžete u nás na tel. č. 224 433 578). V případě, že hodnoty spermiogramu vyhoví požadavkům kladeným na dárce, podstoupí budoucí dárce genetickou konzultaci, při které s ním lékař podrobně probere osobní a rodinnou anamnézu a sestaví rodokmen. Následují vyšetření na urologickém oddělení a specifická genetická vyšetření, stanovená zákonem. Jakmile jsou všechna vyšetření provedena a vyhodnocena, určí se termín darování spermií.

Frekvence odběrů a zákonná kompenzace dárce

Při každé kryokonzervaci spermií se vyšetřuje moč a krev na pohlavně přenosné choroby (HIV, syfilis, žloutenku, chlamydie trachomatis). Počet kryokonzervací závisí na kvalitě dávky, většinou stačí 2–3 návštěvy. Po 180 dnech od poslední kryokonzervace spermií proběhne závěrečné vyšetření sexuálně přenosných infekcí. Darování je oboustranně anonymní, dobrovolné a bezplatné. Finanční kompenzace pro dárce spermií je na našem pracovišti 10 000 Kč a je splatná ode dne uvolnění darovaných kryokonzervovaných spermií (jde o tzv. propuštění balení reprodukčních buněk k použití na léčbu neplodného páru).

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY