Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Dobrovolnické centrum

FN Motol patří k prvním nemocnicím v ČR, kde v roce 1999 začal fungovat dobrovolnický program.      

Organizace dobrovolnického programu ve FN Motol

V roce 2004 se stalo Dobrovolnické centrum součástí Fakultní nemocnice v Motole. Od té doby spadá celý program pod Útvar náměstkyně pro ošetřovatelskou a je tímto stabilně organizačně zakotven ve struktuře nemocnice.
Úkolem Dobrovolnického centra je výběr, příprava a poskytování zázemí a opory dobrovolníkům. Koncepčně a organizačně za program v nemocnici odpovídá garant programu a manažerka dobrovolnického centra. Na každém oddělení, kam docházejí dobrovolníci, je odpovědnou osobou tzv. kontaktní osoba.

Smysl a poslání programu

Posláním dobrovolnického programu je vnášet do nemocnice více lidského kontaktu, posilovat duševní pohodu pacienta a jeho postoj k aktivní spolupráci na uzdravení. Dobrovolník jako člověk přicházející ze "zdravého světa" může pomoci překlenout náročné chvíle v nemocnici a přispět k lepšímu průběhu a efektu léčby.

 

 

Dobrovolnický program je v současné době zapojen do pilotního ověření s projektem „Renesance dobrovolnictví ve FN Motol“. Cílem pilotu je podpora dobrovolnictví a je realizován v rámci projektu Ministerstva zdravotnictví „Efektivizace systému nemocniční péče v ČR prostřednictvím dobrovolnické činnosti“, který je financován z prostředků Evropské unie a Státního rozpočtu ČR.

                                                                   

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY