Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Dětské kardiocentrum

Charakteristika pracoviště

Dětské kardiocentrum - základní informace

Dětské kardiocentrum - profil pracoviště

Dětské kardiocentrum 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Motole je integrované kardiologicko-kardiochirurgické pracoviště s celostátní působností, zabývající se především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév, poruch srdečního rytmu, poruch srdeční funkce a krevního oběhu u rostoucího a vyvíjejícího se jedince od fetálního období do 18 let věku. Podílí se rovněž na diagnostice a léčbě dospělých s vrozenými srdečními vadami.

Poskytovaná péče

A. Neinvazivní a invazivní diagnostika srdečních onemocnění a medikamentózní léčba včetně prenatální diagnostiky a léčby.

B. Plné spektrum operací vrozených srdečních vad na otevřeném a zavřeném srdci včetně nejkomplexnějších vad. Ročně je operováno 400-500 pacientů od nezralých novorozenců po dospělé s vrozenými vadami srdce.

C. Široké spektrum léčebných katetrizačních intervencí, např. dilatací zúžených chlopní a cév, uzávěrů defektů srdečních přepážek a aberantních cév a katetrizačních ablací arytmogenních substrátů. Ročně je v průměru provedeno kolem 200 katetrizačních intervencí. Katetrizační intervence se podílejí zhruba 30% na všech léčebných výkonech.

D. Implantace kardiostimulátorů a implantabilních defibrilátorů.

Brožura ke stažení

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY