Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Dětské kardiocentrum

 

Charakteristika pracoviště


Video: Dětské kardiocentrum 2. LF UK a FN Motol


Video: Dětské kardiocentrum 2. LF UK a FN Motol - rozšířená verze

 

Profil pracoviště

Dětské kardiocentrum 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Motole je integrované kardiologicko-kardiochirurgické pracoviště s celostátní působností, zabývající se především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév, poruch srdečního rytmu, poruch srdeční funkce a krevního oběhu u rostoucího a vyvíjejícího se jedince od fetálního období do 18 let věku. Podílí se rovněž na diagnostice a léčbě dospělých s vrozenými srdečními vadami.

Poskytovaná péče

A. Neinvazivní a invazivní diagnostika srdečních onemocnění a medikamentózní léčba včetně prenatální diagnostiky a léčby.

B. Plné spektrum operací vrozených srdečních vad na otevřeném a zavřeném srdci včetně nejkomplexnějších vad. Ročně je operováno 400-500 pacientů od nezralých novorozenců po dospělé s vrozenými vadami srdce.

C. Široké spektrum léčebných katetrizačních intervencí, např. dilatací zúžených chlopní a cév, uzávěrů defektů srdečních přepážek a aberantních cév a katetrizačních ablací arytmogenních substrátů. Ročně je v průměru provedeno kolem 200 katetrizačních intervencí. Katetrizační intervence se podílejí zhruba 30% na všech léčebných výkonech.

D. Implantace kardiostimulátorů a implantabilních defibrilátorů.

Brožura ke stažení

 

Moc se omlouváme, stránky procházejí úpravou.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY