Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Projekt - Modernizace a obnova přístrojového vybavení centra komplexní onkologické péče FN v Motole

Registrační číslo: CZ.1.06/3.2.01/01.00071

Stručná charakteristika projektu: Projekt zahájený v srpnu 2009, který byl dotován z 50% Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, umožnil nové přístrojové vybavení  Centra komplexní onkologické péče FN v Motole. Modernizovány byly přístroje pro léčbu zářením a nově byl pořízen přístroj magnetické rezonance. Zvýšila se tak kvalita radiační léčby a došlo k  rozšíření kapacit zobrazovacích diagnostických technologií.

Modernizací brachyterapeutického přístroje z r. 1997 a plánovacího CT byly zajištěny parametry pro odpovídající kvalitu plánování i aplikace léčby zářením. V oblasti diagnostiky využívající zobrazovacích metod je velkým přínosem pořízení dalšího přístroje magnetické rezonance s polem 1,5T a modernizace SPECT kamery provádějící tomografická vyšetření. Nemocnice tím dosáhla potřebného navýšení kapacity a zlepšení funkcí těchto důležitých diagnostických prostředků. Tím došlo i k výraznému snížení zátěže pacientů.

Komplexní onkologické centrum Fakultní nemocnice v Motole, zajišťuje veškeré typy péče o onkologicky nemocné v oblasti aplikace protinádorové chemoterapie, hormonoterapie, biologické terčové terapie, teleterapie i brachyterapie. V oblasti radioterapie poskytuje péči pro dospělé i dětské pacienty. Specializace na radioterapii pacientů v dětském věku patří v České republice k unikátním.

Dětským pacientům poskytuje péči Dětské onkologické centrum Fakultní nemocnice v Motole, jehož jádrem je také Klinika dětské hematologie a onkologie 2. LF UK, která zajišťuje v ČR unikátní rozsah péče o dětské pacienty, včetně výuky a mezinárodní vědecko-výzkumné činnosti. Na Klinice dětské hematologie a onkologie je sledováno přibližně 4000 dětí a dospívajících s nádory a krevními nemocemi. Ročně je přijato cca 180 nových případů dětí se zhoubným nádorem a 500 dětí celkem (např. relapsy nemoci, benigními nádory, krevními nemocemi atd.) a je provedeno 30 transplantací kostní dřeně od dárců.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY