Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Úvod

III. chirurgická klinika 1. LF UK a FN Motol je v současnosti jediným centrem pro transplantace plic v České republice. Od začátku programu v roce 1997 provedli naši specialisté více než 400 transplantací u dospělých a dětí. Ročně se v našem centru provádí 40-45 transplantací se srovnatelnými výsledky jako v ostatních velkoobjemových špičkových zahraničních centrech. Od roku 2018 jsou na základě mezinárodní smlouvy mezi ministerstvy zdravotnictví prováděny transplantace plic i pro pacienty ze Slovenské republiky.

Ve spolupráci s kolegy dalších odborností poskytujeme komplexní a individuální léčebný plán pro pacienty s plicním onemocněním (zejména s intersticiálním plicním onemocněním, chronickou obstrukční plicní nemocí - CHOPN, cystické fibrózy a plicní hypertenze), které vede v konečném důsledku k potřebě nahradit nemocí zničené plíce novými.

Naším prvořadým cílem je navrátit Vám zdraví, bez ohledu na onemocnění, které vedlo k nutnosti transplantace plic. Snažíme se Vás transplantací navrátit ke každodenním činnostem a dosáhnout, aby měl Váš život po transplantaci plic(odkaz) opět vynikající kvalitu. Mnohé silné stránky programu nám v tom pomáhají:

  • Výjimečné výsledky po transplantaci plic:

krátkodobé i dlouhodobé výsledky udržujeme konzistentně srovnatelné s nejzkušenějšími světovými centry. Těchto výsledků jsme schopni dosahovat díky spolupráci zkušeného týmu lékařů, sester a dalšího zdravotnického personálu.

  • Komplexní týmová péče v průběhu celého transplantačního procesu:

Nabízíme komplexní péči a podporu na každém kroku: Během procesu předtransplantačního vyšetřování, během čekání na nový orgán, během samotné transplantace a časného pooperačního období a při návratu do každodenních činností nebo i v případě komplikací spojených se stavem po transplantaci plic.

  • Návaznost na výzkum:

Naši lékaři v rámci zapojení do výzkumné činnosti Univerzity Karlovy v Praze provádějí základní, translační a klinický výzkum s cílem zlepšit péči o pacienty po transplantaci plic. Výsledkem spolupráce mezi naším pracovištěm a univerzitou je přístup k nejnovějším pokrokům v problematice transplantací plic.

 

Pokud se Vy, nebo Váš nejbližší, dostanete do situace, kdy budete potřebovat transplantaci plic, naše dlouholeté odborné znalosti Vám zajistí nejpokročilejší a nejvhodnější péči.

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY