Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Specializace

Novorozenecké oddělení s jednotkou intenzivně-resuscitační péče je integrální součástí Perinatologického centra Gynekologicko-porodnické kliniky FN v Motole a UK 2. LF v Praze.

Ročně se zde porodí a ošetří přes 3000 novorozenců z Prahy i ostatních regionů ČR.

Základním cílem naší kliniky je poskytovat šetrnou, ohleduplnou a přitom efektivní a kvalifikovanou neonatologickou péči. Poskytujeme komplexní péči novorozencům všech hmotnostních kategorií, zejména pak těžce nezralým a kriticky nemocným, pro které je určena jednotka intenzivní-resuscitační péče a oddělení specializované péče.

Naše pracoviště jako jediné v ČR může využívat 24 hod.denně, 7 dní v týdnu komplexní zázemí všech oborů dětského lékařství, veškerý laboratorní a vyšetřovací servis, vše  na nejvyšší úrovni. Proto se zde koncentrují novorozenci s vrozenými vývojovými vadami z celé republiky, jejichž porod je primárně plánovaný v naší porodnici, zejména proto, aby následná péče byla možná co nejdříve po porodu.

Lékaři a sestry pracující na zdejší klinice mají příslušnou odbornou kvalifikaci, opravňující je poskytovat veškerou i tu nejnáročnější péči o novorozence. Novorozenecké oddělení jako součást fakultní nemocnice se podílí na přípravě studentů lékařství, sester, fyzioterapetů a mladých lékařů na jejich budoucí povolání.  

Novorozenecké oddělení je nositelem titulu Baby Friendly Hospital uděleného WHO a UNICEF a veškerý personál je edukován v potřebných krocích vedoucích v plné míře k podpoře laktace.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY