Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Struktura

Novorozenecké oddělení má celkem 67 lůžek.

Fyziologičtí, zdraví novorozenci jsou ošetřováni na 40 lůžkách. Jejich postýlky jsou umístěny společně s lůžky matek ve dvoulůžkových, velmi pěkně zařízených pokojích s příslušenstvím. Každá lůžková jednotka má separátní vybavení pro veškeré potřebné ošetřovací úkony, které provádějí matky pod odborným dozorem dětských sester. Na úseku fyziologických novorozenců pracují 3 lékaři a 17 sester.

Celkem 13 lůžek intermediární péče slouží pro nedonošené novorozence a novorozence, kteří vyžadují zvýšenou péči, popřípadě méně náročnou léčbu. Na části těchto lůžek je možné dle potřeby realizovat péči typu rooming-in. O děti na lůžkách intermediární péče se starají 2 zkušení lékaři a 17 sester.

Intenzivně-resuscitační a intenzivní péče o novorozence je poskytována na 14 lůžkách. Ošetřováni jsou zde především těžce nezralí a kriticky nemocní novorozenci. Náročnou intenzivně-resuscitační a intenzivní péči zajišťují 3 dětští lékaři a 16 dětských sester. Všichni lékaři, působící na Novorozeneckém oddělení, mají příslušnou odbornou kvalifikaci, opravňující je poskytovat veškerou, i tu nejnáročnější, péči o novorozence. Na jednotlivých stanicích pracují stabilní a příslušně kvalifikované týmy dětských sester.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY