Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Jednotka specializované péče - NEO6

Vedoucí lékař

MUDr. Jakub Tkaczyk


tel.: 224 432 102
e-mail: jakub.tkaczyk@fnmotol.cz

Staniční sestra

Bc.Jana Jechová

 

 

 

 

 

tel.: 224 432 108
e-mail: jana.jechova@fnmotol.cz

 

Observační box

tel.: 224 432 130, 224 432 138

Na 13 lůžkách jednotky specializované péče jsou hospitalizováni novorozenci dechově a oběhově stabilní, bez nutnosti dechové podpory, kteří vyžadují zvýšenou péči, popřípadě monitoraci vitálních funkcí. 

Jsou přijímáni:

  • z jednotky intenzivní péče (JIRP, JIP) po stabilizaci životních funkcí;
  • z jiných oddělení nebo porodního sálu v případě prodloužené poporodní adaptace, lehké nezralosti, vrozených vývojových vad, před a pooperační péče, s nutností zajištění infuzní terapie, oxygenoterapie, dlouhodobé léčby nebo složitějších multidisciplinárních vyšetření, s předpokladem delší hospitalizace.

Na 6 lůžkách je možné realizovat péči typu rooming-in. Pokoje jsou 2 lůžkové, nadstandardně vybavené, mají vlastní příslušenství, TV, telefon, lednici. Je možné využít monitory vitálních funkcí s napojením na centrální jednotku. Před propuštěním domů zajišťujeme zacvičení matky do péče o dítě, včetně podávání léků, případně rehabilitace. Navrhujeme další plán - dispenzární specializovanou péči a sledování v našich ambulancích.

Návštěvy matek jsou s ohledem na aktuální provoz oddělení v podstatě neomezené, nejvhodnější dobu lze domluvit individuálně. Přítomnost otců preferujeme spíše v odpoledních hodinách. Návštěvy ostatních členů rodiny, jsou možné na roomingu za předpokladu zachování soukromí ostatních pacientů.  Dětem do 10 let jsou návštěvy na všech stanicích Novorozeneckého oddělení z hygienicko-epidemiologických důvodů zcela zakázány.

O děti na jednotce specializované péče se starají 2 lékaři a 9 sester.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY