Dermatoalergologická ambulance a ambulance pro kožní choroby z povolání

Lékaři:

prim. MUDr. Alena Machovcová,Ph.D., MBA, MUDr. Kateřina Švarcová, MUDr. Zuzana Horáčková
MUDr. Gabriela Janoušková

Ordinační hodiny:

pondělí  9.30 - 12.00 a 13.00 - 15.00; 8.00 - 9.30 (uzavírání testů)
středa  8.00 - 9.00 (odečty testů)
čtvrtek  8.00 - 9.00 (odečty testů)
pátek  8.00 -9.00 (odečty testů)

V ambulanci jsou vyšetřováni pacienti s podezřením na kontaktní přecitlivělost a pacienti s podezřením na kožní chorobu z povolání. Vyšetření se provádí epikutánními testy, které se aplikují obvykle na kůži zad. K testování se používají standardní sady alergenů. Kromě  evropské základní sady používáme sady specializované (stomatologická sada, sada lokálních anestetik, chemikálie gumy, konzervačních látek kosmetiky a další). Odečítání testů probíhá po 48, 72, 96,168 hodinách. Uzavírání testů je za týden od nalepení. Při pozitivitě testů je pacient poučen, vybaven alergologickým průkazem a informačními letáky.

Telefon:

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.