Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Endoskopické centrum, vyšetřovací metody

Endoskopické centrum provádí širokou škálu diagnostických a terapeutických endoskopických i jiných instrumentálních vyšetření, sloužících k diagnostice a léčbě onemocnění zažívacího traktu, jater, žlučových cest a slinivky břišní. Disponuje moderním přístrojovým vybavením a sehraným týmem lékařů, sester a pomocných zdravotnických pracovníků a díky tomu provádí endoskopická i jiná vyšetření na špičkové úrovni plně srovnatelné s evropskými i světovými standardy.

V endoskopickém centru jsou vyšetřování pacienti ambulantní i hospitalizovaní.

Urgentní endoskopické výkony (gastroskopie, koloskopie a ERCP) jsou k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně 365 dní v roce formou telefonické příslužby lékaře a endoskopické sestry s dojezdovým časem do 1 hodiny.

 

Spektrum prováděných vyšetření:

Gastroskopie, koloskopie, push-enteroskopie, dvojbalónová (double-balloon) enteroskopie

diagnostické i terapeutické výkony včetně polypektomie, stavění krvácení, extrakce cizích těles, dilatace stenóz bužiemi nebo balónem, implantace stentů, argon-plasma koagulace, zavádění nutričních sond, perkutánní endoskopické gastrostomie a jejunostomie.

Transnasální gastroskopie

pouze diagnostická u pacientů preferujících nasální přístup před klasickým orálním. Kapacita je omezená, proto prosíme počítejte s delšími čekacími dobami.

Endoskopická retrográdní cholangiopankreatikografie (ERCP)

diagnostické i terapeutické výkony, včetně papilotomie, extrakce konkrementů, zavádění plastových i metalických stentů, nasobiliární drenáže. ERCP provádíme i u dětských pacientů v jakémkoli věku, vždy za přítomnosti anesteziologa v celkové anestezii či analgosedaci.

Kapslová enteroskopie

neinvazivní diagnostika onemocnění tenkého střeva. Vyšetření podléhá individuálnímu schválení revizním lékařem zdravotní pojišťovny, kopii dokladu o schválení výkonu je nutno přiložit k žádance (průvodnímu listu) pacienta.

Jícnová pH-metrie

k verifikaci refluxní choroby jícnu především v souvislosti s plánováním antirefluxních operačních zákroků.

Abdominální ultrasonografie

ultrazvukové vyšetření břišních orgánů prováděné kvalitním přístrojem v rukou zkušených sonografistů.

Perkutánní jaterní biopsie

necílená jaterní biopsie užívaná k diferenciální diagnostice difuzních jaterních léze i cílená biopsie z patologických jaterních ložisek pod sonografickou kontrolou.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY